Zavrieť

Porady

Termín schvaľovania účtovnej závierky za rok 2012

Kedy vám vo firmách zvyčajne schvaľujú účtovnú závierku?Mali sme predĺženú lehotu na podanie daňového priznania k DPPo do 30.6. a ja ju ešte nemám schválenú. Ale vychádzam z § 40 Obchodného zákonníka, že nie je podmienkou ju schváliť do 30.6.
Naposledy upravil miruka : 22.07.13 at 07:20
Usporiadat
Tamila Tamila

Tamila je offline (nepripojený) Tamila

Podľa §40 odst. 1 sa musí účtovná závierka predložiť na schválenie do 6 mesiacov po uplynutí účtovného obdobia. Ak príslušný orgán neschváli účt. závierku do 3 mesiacov od jej predloženia na schválenie, ukladá sa do 30 dní od uplynutia 3-mesačnej doby neschválená účt. závierka.
2 0
miruka miruka

miruka je offline (nepripojený) miruka

Presne z toho som vychádzala a mali by ju schváliť teraz v júli a pošlem potom v auguste.
0 0
Janinkaaa Janinkaaa

Janinkaaa je offline (nepripojený) Janinkaaa

Môže sa schváliť účtovná závierka za r. 2012, keď ešte nemáme vykonaný audit ? Audit bude vykonaný až v 11/2013.
0 0
Janinkaaa Janinkaaa

Janinkaaa je offline (nepripojený) Janinkaaa

Neporadíte ? Môžeme schváliť účtovnú závierku bez vykonaného auditu ?
Za rok 2012 máme povinnosť auditu.
0 0
promont maja promont maja

promont maja je offline (nepripojený) promont maja

... osobne by som počkala na verdikt audítora = ten predsa preberie zodpovednosť ...
0 0
skovco skovco

skovco je offline (nepripojený) skovco

Zavierku mozno schvalit bez ohladu na audit. Auditor ziadnu zodpovednost neprebera, zodpovedne za zostaveie a spravnost zavierky je vzdy vedenie spolocnosti. Ked pockaju na vyrok auditroa tak mak mozu mat vacsi pocit bezpecia a istoty, ze tam nie su hluposti ale ludia, ktori sedia na takychto poziciach by mali byt schopny to posudit aj tak - su za to plateni a je to ich povinost podla zakona- audit sa nerobi pre manazment spolocnosti ale pre majitelov.
1 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať