Zavrieť

Porady

Sú u nás platné papiere, registrácia psa vystavená v Maďarsku?

Mám v pláne doviesť psa z Maďarska, je riadne označená, čip, očkovanie a podobne, má aj papiere o pôvode a rase, je zaregistrovaný, po maďarsky sa to volá "törzskönyv". Chcem sa spýtať že či tieto papiere o registrácií a ostatné papiere o čipovaní očkovaní sú platné aj na Slovensku? či budeme mať problémy s tým. Časom by som chcela psa ponúkať na krytie. A chodiť s ním na sútaže ak bude na to vhodný.
alaya1 O ake plemeno sa jedna?
judit.esam Nemecká doga!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

    alaya1
    Tvoj chovatel v Madarsku, musi poziadat ich zvaz o vydanie tzv. exportneho rodokmena - export torzskonyv.. Ak budes uz mat ten exportny rodokmen, tak ten musis poslat na SKJ- plemenna kniha, kde ti psa zaregistruju na Slovensku, avsak k tomu este potrebujes potvrdenie lekara u nas o tom, ze cip na psovi sa zhoduje s cislom cipu na papieroch. Veterinari to uz vedia.Ak uz budes mat papiere z plemennej knihy, prihlas sa do klubu FCI, pod ktory tvoje plemeno patri. vypises prihlasku a podla ich stanov na to, aby ti psa uchovnili a mohla si psa ponukat na krytie absolvujes vystavu, kazdy klub to ma ine, pri pracovnych plemenach aj skusky.
    Ak chces psa ponukat po uchovneni na krytie, musis vzdy poziadat potom svoj klub o kryci list. .
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    judit.esam ono to nieje zasa šampión,,, len zaregistrovaný, že keď to vyrastie nebude rastlina ale doga aj tak sa na to sťahujú také prísne kritéria?? :O
    alaya1 ak je to psik s rodokmenom, toto vsetko musis absolvovat.Ak ho chces uchovnit a ma byt krycim psom plemena. Nie je to prisne kriterium, sluzi na to, aby sa chov psov s rodokmenom kontroloval a usmernoval.
    Musis urobit len 3 veci.
    1.vyziadat od chovatela z madarska exportny rodokmen.
    2.poslat ho na plemennu knihu so ziadostou o registraciu
    3.prihlasit sa do klubu chovatelov tvojho plemena..

    Zelam Ti hlavne vela radosti z noveho psieho prirastku a urcite ziskas z radu milovnikov tohto plemena vela novych, zanietenych priatelov.
    judit.esam ďakujem, je to presná odpoveď, a popis krokov, veľmi to pomôže..
      zbaliť

    Sú u nás platné papiere, registrácia psa vystavená v Maďarsku?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.