Zavrieť

Porady

Účtovanie upomienky, ktorá mi neprišla

Z vodární BVS mi neprišla faktúra, ani upomienka, len teraz po mesiaci prišla "druhá" upomienka, v ktorej mi účtujú aj 3,30€ upomienku aj 15€ platbu.

Hnevajú ma, lebo všetko posielajú poštou obyčajne, nie doporučene a nestalo sa prvý raz, že bola faktúra zapatrošená na pošte. Keď som im napísala, poslali mi "otvorené položky", kde figurujú ešte dve upomienky z min. roka - o tých som ani nevedela...

Odporučili mi platiť inkasom, ale za to si účtuje banka poplatok,preto platím faktúry každý mesiac príkazom na úhradu...

Môžem sa nejako brániť zaplateniu upomienky?
3 komentárov     zbaliť
kopretinka a internetbanking a elektronická faktúra by ti nevyhovovala?
tictac7 .....a za spracovanie príkazu na úhradu v banke neplatíš? ...keď si to zrátaš, tak aj viac, ako za inkaso.....
kopretinka napr.ja za príkazy cez internetbanking neplatím,preto som všetky trvalé príkazy zrušila a platím si sama.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Braňo je offline (nepripojený) Braňo

    Braňo
    inkaso je lacnejšie ako príkaz na úhradu a to nehovorím o poplatkoch za upomienku.
    Llívia Ako v ktorej banke. Za príkaz na úhradu neplatím, za inako áno.

    mafo2253 je offline (nepripojený) mafo2253

    mafo2253
    presne toto sa mi stalo pred dvomi rokmi,po dost ostrom rozhovore s operatorom na info linke mi pokutu zrusili a este sa mi dostalo aj ospravedlnenia

    Účtovanie upomienky, ktorá mi neprišla

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.