Zavrieť

Porady

Plavajuca podlaha puka

Zdravim,
mam polozenu plavajucu podlahu Classen Doncaster so systemom zaklikavania Megalock. Po pokladke to vyzeralo v poriadku, no po par dnoch zacala nenormalne pukat ... kazdy krok pocut ... podlozku pod nou mam na podlahove kurenie ktora je tensia ako kladicka. Cele som to rozbral v domneni ze su krive potery a kde som nasiel trosku priehlbinku tak som to vyrovnal lepidlom no nebolo to take strasne. Pre istotu som dal este jednu vrstvu krocajovej izolacie (uvidime co to spravi s kurenim). Ked som to znovu poskladal, zase to chvilku vyzeralo ok, ale po par dnoch to znovu zacalo pukat. Nestretli ste sa s tym pripadne neviete co by pomohlo ?
Dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    vlado 33 je offline (nepripojený) vlado 33

    vlado 33
    Najdôležitejšie si nechal pre seba. Kedy bol robený poter, ako dlho stála podlaha v miestnosti, než sa pokladala, čím je odizolovaná vlhkosť od betónu. Príčina vlhkosť, zmeraj vlhkosť v miestnosti. Nemusí byť podlahová, stačí aj nadmerná vonkajšia.
    Jan Dlhý poter bol robeny 28.7.2012 a podlaha kladena v januari, to uz sa hodne dlho aj kurilo takze vlhkost z betonu by to nemala byt. Na betone je cierna stavebna folia, krocajova izolacia (teraz uz 2x) a plavajuca podlaha. Ja mam skor pocit ze to pukaju tie plastove perka ktore sa zacvakavaju ...
    vlado 33 Keď niečo puká znamená , že niečo pruží, nerozťahuje sa ako by mala. Niečo to drží, ja to pripisujem vlhkosti. Odmeraj akú máš vlhkosť pri zatvorených oknách.

    RZ Projekt je offline (nepripojený) RZ Projekt

    Statik, projektant RZ Projekt
    Kludne moze byt problem v podlahovom kureni. Vplyvom vyssej teploty sa drevo roztahuje a moze vyduvat smerom hore a pri kracani sa zatlacuje spat a preto puka. Nie je dobre na podlahove kurenie davat naslapnu vrstvu drevo, pretoze sa sprava ako tepelna izolacia a znizuje sa vykon podlahoveho kurenia. Obvykle sa dava keramicka dlazba, pretoze je teplovodiva. Ale to je len moj nazor.
    Mas naslapnu vrstvu aj poter oddilatovanu od stien?
    Jan Dlhý Uz peknych par mesiacov sa nekuri a puka stale aj v izbach ktore sa dorabali len nedavno. Dilatovane je vsetko, aj poter aj podlaha. V jednej izbe som to nezaklikaval ale len nasuval ako klasicku plavacku a tam to puka menej, ale puka. Keramicka dlazba je fajn, ale len ked sa kuri, ked sa nekuri tak je nenormalne studena.Mam ju tak v kuchyni, cez zimu podlahovka prikurila rano tak na 4 hodky a niekedy dokurila trochu vecer a cez den bola dlazba aj tak studena. Neviem si predstavit ju mat v celom dome, hlavne ked mame male dieta, ktore stale sedi na zemi a davat koberce na podlahove kurenie tiez nie je to prave.
    RZ Projekt Prave preto by som si podlahove kurenie nedaval. Maximalne do kupelne. Tazko povedat v com bude problem. Mozno zakupena podlaha je chybna. Co za podlozku to mas pod nou a akej hrubky?

    Plavajuca podlaha puka

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.