Zavrieť

Porady

Spoločník,konateĺ nevyučtované zálohy

Prosím poraďáci o radu spoločník má poskytnutú zálohu v cudzej mene a ku konci roku ju nevyučtoval. Vzniká mi k 31.12.2005 KR alebo len záväzok alebo pohĺadávka voči nemu. Neviem nájsť žiadny príspevok. Už mám v tom chaos. Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    atka4 je offline (nepripojený) atka4

    atka4
    Ja by som to určite prepočítala kurzom NBS k 31.12.2005, aby si dostala reálny obraz pohľadávok spoločnosti. Mýlim sa?

    dada111 je offline (nepripojený) dada111

    večná optimistka dada111
    atka4
    Ja by som to určite prepočítala kurzom NBS k 31.12.2005, aby si dostala reálny obraz pohľadávok spoločnosti. Mýlim sa?
    Atka ja toprepočítavam kurzom k 31.12.2005, len neviem či to je KR alebo pohľadávka alebo záväzok voči spol.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    dada111
    Atka ja toprepočítavam kurzom k 31.12.2005, len neviem či to je KR alebo pohľadávka alebo záväzok voči spol.
    Ak si mu poskytla zálohu , je to pohľadávka.

    dada111 je offline (nepripojený) dada111

    večná optimistka dada111
    Poskytla som mu zálohu, ktorú mi ešte nevyučtoval, dobre som si myslela, že mi tu nevznikajú KR, len som si to potrebovala overiť. Ďakujem Tweety moc si mi pomohla. A ešte jedna otázka a keď mi poskytne požičku?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    dada111
    Poskytla som mu zálohu, ktorú mi ešte nevyučtoval, dobre som si myslela, že mi tu nevznikajú KR, len som si to potrebovala overiť. Ďakujem Tweety moc si mi pomohla. A ešte jedna otázka a keď mi poskytne požičku?
    Krátkodobú: 365, dlhodobú 479.

    Italiana je offline (nepripojený) Italiana

    Italiana
    dada111
    Poskytla som mu zálohu, ktorú mi ešte nevyučtoval, dobre som si myslela, že mi tu nevznikajú KR, len som si to potrebovala overiť. Ďakujem Tweety moc si mi pomohla. A ešte jedna otázka a keď mi poskytne požičku?
    Podľa mňa, keď si mu poskytla zálohu v cudzej mene, tak je to pohľadávka voči nemu, a vzniká Ti kurzový rozdiel.

    kalkulka je offline (nepripojený) kalkulka

    pracujem v spoločnosti, ktorá sa zaoberá strojárskou výrobou, ktorú takmer všetku expotrujeme do krajín EÚ ...viac kalkulka
    Spýtala by som sa, či už spomínanú zálohz na niečo použil v r. 05. Veď by si mala vedieť, či nemáš ešte niečo naúčtovať do r. 05. Ak nie, tak by som zálohu prepočítala kurzom k 31.12. 05.

    dada111 je offline (nepripojený) dada111

    večná optimistka dada111
    kalkulka
    Spýtala by som sa, či už spomínanú zálohz na niečo použil v r. 05. Veď by si mala vedieť, či nemáš ešte niečo naúčtovať do r. 05. Ak nie, tak by som zálohu prepočítala kurzom k 31.12. 05.
    To je zostatok zálohy, ktorá prechádza do roku 2006. Prepočítavam ju k 31.12.2005 . Na základe §24 postupov ju prepočítavam týmto kurzom a dám vzniknutý rozdiel na 563/663. Chcem sa len uistiť či to môže tak byť?
    Keby som tú zálohu vrátila do pokladne tak tam je to kurzový rozdiel.

    atka4 je offline (nepripojený) atka4

    atka4
    Tweety
    Ak si mu poskytla zálohu , je to pohľadávka.
    Jasné, že je to pohľadávka, čo firme dlží, ale kurzový rozdiel, je kurzový rozdiel,

    dada111 je offline (nepripojený) dada111

    večná optimistka dada111
    atka4
    Jasné, že je to pohľadávka, čo firme dlží, ale kurzový rozdiel, je kurzový rozdiel,
    Ďakujem za odpoveď, je to pohľadávka a tú prepočítam kurzom.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    dada111
    Ďakujem za odpoveď, je to pohľadávka a tú prepočítam kurzom.
    Všetky záväzky a pohľadávky v CM sme povinní k 31.12. prepočítavať kurzom k poslednému dňu obdobia. Takže aj zálohu spoločníka v CM.
    Naposledy upravil Tweety : 15.03.06 at 15:11

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.