Zavrieť

Porady

Nárok na okamžité skončenie pracovného pomeru.

Mám prac. zmluvu, kde je uvedený výplatný termín do 12.dňa nasledujúceho mesiaca.

Internou smernicou sa upravuje systém mzdových pravidiel pracovníka. Tu je uvedený systém, ako a z čoho mi bude vyplácaná odmena.

V prvom nárokovateľnom období mi bolo osobné ohodnotenie vyplatené v mzde v 01/2013.

Následné ohodnotenie mi vyplatené nebolo s odôvodnením nedostatočných finančných prostriedkov, ktorými zamestnávateľ aktuálne disponoval, no nárok mi priznaný bol. Nárok na posledné osobné ohodnotenie mi vzniklo 06/2013 a malo byť vyplatené v nasledujúcej mzde, t.j. do 12.07.2013.

V lehote 15 dní a ani po ústnej výzve zamestnávateľovi mi však tieto fin. prostriedky vyplatené neboli.

Vyplatená mi bola časť mzdy, resp. mzda bez osobného ohodnotenia.


Mám nárok na okamžité skončenie pracovného pomeru z dôvodu nevyplatenia mzdy, resp. jej časti a nakoľko mal zamestnávateľ dostatok fin. prostriedkov na účte aj podanie trestného oznámenia?


K dispozícii mám:

Pracovnú zmluvu
Mzdový dekrét
Internú smernicu
Výpis z účtu svoj
výplatnú pásku
Výpis z účtu zamestnávateľa (budem mať)
Knihu vystavených faktúr s uvedenou splatnosťou i dátum úhrady faktúry
Evidenciu výkonov, t.j. zrealizovaný objem služieb, z ktorých sa mi má vyplatiť odmena.
Naposledy upravil ZuzanaXY : 31.07.13 at 08:59
6 komentárov     zbaliť
Llívia Mohla by si z pracovnej zmluvy presne skopírovať časť o mzdových podmienkach?
Llívia ZuzanaXY: Vyplatená mi bola časť mzdy, resp. mzda bez osobného ohodnotenia.
Dostala si vyplatené to, čo máš na výplatnej páske uvedené ako sumu k výplate?
ZuzanaXY Áno, to čo mám uvedené na výplatnej páske som dostala, avšak je to iba základná mzda.

V internej smernici však máme zakotvené, že "Odmena zamestnancovi sa skladá zo základnej mzdy a variabilnej odmeny, ktorá je vyplácaná..."
Llívia ... za nejakých podmienok...
ZuzanaXY Ano, no podmienky som splnila. Sám to priznal, odmeny mi odsúhlasil, len mi ich neuviedol na výpl. pásku a ani mi ich teda nezaplatil, nakoľko argumentuje nedostatočnými finan. prostriedkami...už 4tý mesiac.
Llívia Veď to odpíš presne, aké sú tam stanovené podmienky.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Nárok na okamžité skončenie pracovného pomeru.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.