Zavrieť

Porady

Deložovanie dlžníka

potrebujem poradit ako mám postupovat pri deložovaní dlžníka z bytu :Jedná sa o můj súkromný byt,dal som ho dočasne (cca 2 mes.) do prenájmu ,na základe dohody,ale nájomník tam býva už skoro rok a nájomné vobec neplatí aj ked som ho viackrát vyzval.Žiadnu nájomnú zmluvu som sním neuzavrel.Prosím o radu,ale ovšem v rámci zákona. dakujem J.Stefan
arizona vyrazit za dvere a vymenit zamok
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    V rámci "zákona": vraziť dnu, dotyčného vyhodiť von, vymeniť zámok. A si netrúfsaš sám, pár kamarátov istotne pomôže (za fľašku ). A zvysoka s*ať na jeho osobné veci - dverami (oknami) budú lietať ako pri tornáde!
    V rámci zákona: zavolať 158, oznámiť, že v tvojom byte je cudzia osoba, pravdepodobne zlodej. Oni ho už vyhodia - on totiž papiere nemá, zmluvu nemá, je tam neoprávnene.
    draik Keby to bolo také jednoduché - aby si ešte majiteľ náhodou neprivodil trestné stíhanie. Niekedy sa totiž nezainteresovanému môže zdať, že vinníci sú viac chránení ako poškodení....niekedy oprávnene.
    misoft Môže sa aj to prihodiť, ale...... "Išiel som do bytu, tam tota osoba, keď som chcel, aby odišla, po hube mi dala, tak som sa bránil. On - debil - zo schodov spadol......."

    kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

    kopretinka
    ak s ním nemáš zmluvu,a ani neplatí,tak je tam protiprávne,na čierno,Ak ho osobne vyhodíš,nikto ti nič nemôže.

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Dočasne do prenájmu ...povedzme ,že tie 2 mesiace aj platil ...
    Potom kto ???

    Arizona vraví , že vyraziť dvere ...
    Kopretinka zasa , že osobne vyhodiť...

    Nuž stefanjozef ....asi si solídne mäkký alebo charita ...

    Lebo poniektorí by vyrazili dvere a aj osobne dotyčného vyhodili ...a bol by ešte aj rád , že v rámci zákona by dostal len jednu - dve výchovné a nie komplet nakladačku ... ...

    Ja by som ale určite takto hrubo nejednal ...
    Ja by som dotyčného pekne požiadal , aby láskavo opustil byt , vyrovnal dlžobu ...
    Ak by tak neurobil , nuž by som ho nechal aj naďalej bývať v byte a platil aj tie náklady na byt ...

    Deložovanie dlžníka

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.