Zavrieť

Porady

Potrebujem živnostnenský na online prijem, ktory chodi z PAYPALA na bank. učet?

Čaute,

Teraz mám asi 100-150€ /mes príjem z webstránok ako clickbank, sellhealth atď... jedná sa o affiliate webstránky.

Plánujem si to zvýšit na +1000/mes.

Peniaze my vyplácajú na paypal, z paypala si ich vyberam na bank ucet.

Otázka je: potrebujem na tuto cinnost zivnostensky / sro?
Ak hej, ake su ceny a poplatky alebo kde by som si to mohol čeknút?

+Ked si zaobstaram ziv., potom rocne by som si musel platit 20% z mojho rocneho prijmu?

Jediny problem je tu, ze toto robim okrem prace. Takze by som mal ziv. + by som bol zamestnanec u firmy. Je to mozne? Oplati sa to?

Diky za radi, vazim si kazdy komentár
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Filip Glasa je offline (nepripojený) Filip Glasa

    Založil som Finstat.sk Filip Glasa
    zda sa mi ze je to sustavna podnikatelska cinnost a preto by si asi mal mat zivnost. S vyskou prijmu to nema nic spolocne.

    kukučka je offline (nepripojený) kukučka

    kukučka
    Ty musíš vedieť, či sa ti oplatí, príjem nie je zisk. Nenapísal si, aké máš náklady, ani koľko času tomu venuješ.

    http://www.zivnostensky-list.eu/
    itpe Presne preto sa pýtam. Neviem aké sú náklady na ziv.,ale myslim si že min. pri 150€ mes by sa to oplatiolo. Teda by som mal zisk.

    Robim ten biz... nuž je to pasivný príjem a investícia je niekolko desiatok dolárov

    m1chal je offline (nepripojený) m1chal

    m1chal
    Zivnost a prijem su dve rozne veci. Zivnost mas na podnikanie a prijem na zdanenie :-) Kedze predpokladam, ze tym sluzbam nebudes vystavovat ziadne faktury, zivnost by ti asi bola nanic. Prijem by si mal zdanit.
    itpe Hej jasne chapem, ale niekde som cital, ked mas prijem nad urcitou sumou tak musis mat zivnout...
    draik Ani nejde tak o výšku príjmu, ako o jeho sústavnosť (=pravidelnosť, nie však priebežnosť) za nejakú činnosť.

    Economic je offline (nepripojený) Economic

    majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac Economic
    Ak je to sústavná činnosť, mal by si mať na to oprávnenie. Spadá pod voľné predmety. Živnosťou je sústavná činnosť prevádzkovania samostatne, vo vlastnom mene, na vlastnú zodpovednosť, za účelom dosiahnutia zisku a za podmienok ustanovených živnostenským zákonom.

    Potrebujem živnostnenský na online prijem, ktory chodi z PAYPALA na bank. učet?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.