Zavrieť

Porady

Zásoby sp. B

Ahojte, účtujem spôsobom B teda priamo do spotreby nákup tovaru a materiálu a zaujímalo by ma ako sa má účtovať na konci rok stav zásob. V postupnostiach som našla 112,132/501,504 je to logické ale prečo 112,132 keď tie účty v účtovníctve nepoužívam, napoznáte najaký inakší spôsob?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    alušik je offline (nepripojený) alušik

    alušik
    Nie, iný spôsob nepoznám. Účty síce počas roka nepoužívaš - myslím tú 112,132, ale kam inam by si chcela naúčtovať zásoby? Takže účtovanie je správne.

    Dada je offline (nepripojený) Dada

    Dada
    V priebehu roka účty 112 a 132 síce nepoužívaš, ale k 31.12. ak máš zostatky na sklade materiálu a tovaru, tak musíš mať zostatky aj na 112 a 132. A to preúčtovanie je tak, ako si uviedla.

    luluha je offline (nepripojený) luluha

    luluha
    Ďakujem Alušik a Dada uz som na to prišla ako to je nasprávnejšie ale sranda je v tom že som prebrala účto po predchádzajúcej účtovníčke ktorá toto vôbec nerobila myslím tým rok 2004, 2003 atď a ešte k tomu je tam rozdiel taký že na účte 504 je menej nakúpené ako na 604 predané tak teraz babo raď. Mám spraviť opravné alebo to nejako zakamuflovať?

    ivet.b je offline (nepripojený) ivet.b

    Taká milá osôbka :-)))) ivet.b
    Ak chcete byt ziskovi, tak logicky na 504 musi byt menej ako na 604.

    dada111 je offline (nepripojený) dada111

    večná optimistka dada111
    luluha
    Ivet.b ale neni to blbosť menej nakúpiť a viac predať?
    Nakúpiš za 10 a predáš za 20, na 504 máš teda 10 a na 604 20. Je to správne

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.