Zavrieť

Porady

Money S3 Kniha záväzkov, Kniha Pohľadávok

Ahojte poraďáci,
v Money S3 (JÚ) pri tlači Knihy záväzkov napr. za rok 2012 mi tlačí len záväzky, ktoré vznikli v roku 2012, nevytlačí však záväzky, ktoré vznikli ešte v roku 2010, 2011 a boli čiastočne, resp. úplne vysporiadané v roku 2012. V Stave záväzkov a pohľadávok síce vidím neuhradenú časť, ale pri tlači Knihy záväzkov to už tam nie je. Úhrady sú riadne spárované, výkazy OK, ale kniha podľa mňa nie je v poriadku. Môžete mi, prosím Vás poradiť ako to robíte Vy. Za každú odpoveď vopred ďakujem.

Túto otázku som zasla aj Cíglerovcom, dostal som nasledujúcu odpoveď:

Kniha záväzkov a rovnako aj Kniha pohľadávok v Money S3 umožňuje vytlačiť len ostatné záväzky resp. ostatné pohľadávky v danom účtovnom roku. Neobsahuje teda doklady za roky minulé a ani neobsahuje faktúry vystavené a prijaté, na tlač ktorých slúži kniha vystavených resp. prijatých faktúr. Ako najjednoduchšia možnosť, nakoľko potrebujete zoznam iba neuhradených pohľadávok a záväzkov aj z minulých rokov, je, ako Vám už písal kolega, vytlačiť si zostavu Stav záväzkov a pohľadávok. Ak odhliadneme od názvu tejto zostavy, tak vieme nastavením dátumu a zaškrtnutím vhodných dokladov, dosiahnuť potrebný výsledok. A teda zoznam neuhradených záväzkov (faktúry + ostatné záväzky) resp. pohľadávok k danému dňu. Dokonca, ak by Vám na tlačovom formulári vadil názov Stav záväzkov a pohľadávok, tak je možné ho jednoduchou úpravou formulára prepísať na Vami požadovaný nadpis.

Poslal som im nasledujúcu odpoveď:

Kniha záväzkov a Kniha pohľadávok je súčasťou účtovnej dokumentácie účtovnej jednotky. Domnievam sa, že uvedené tlačové zostavy nie sú v súlade so zákonom č. 431/2002 Z.z. , predovšetkým s §2, §4 a §15. Len samotná oprava (prepísanie) textu v tlačovej zostave podľa môjho názoru nepostačuje, aby táto bola úplne v súlade s §15 uvedeného zákona. Prepošlem našu mailovú komunikáciu na Daňové riaditeľstvo SR, so žiadosťou o informáciu či sú spomínané tlačové zostavy v súlade s platnou legislatívou SR.

Poraďáci, prosím Vás, poraďte či rozmýšľam správne a v uvedených knihách musia byť aj záväzky (pohľadávky) z predchádzajúcich období ?
Naposledy upravil dodo1001 : 12.08.13 at 08:45
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Money S3 Kniha záväzkov, Kniha Pohľadávok

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.