Zavrieť

Porady

exekučné zrážky zo mzdy

Dobrý deň,

chcela by som poprosiť o radu. Prišiel mi príkaz na začatie vykonávania exekuč. zrážok. Ide o pohľadávku voči sociálnej poisťovni a exekútor prikazuje vykonávať zrážku v dvoch tretinách. Zamestnanec má ale čistú mzdu 385, € aje samoživiteľ s jedným dieťaťom. Môžem vykonať zrážku z dvoch tretín? A kedy vlastne musím posluchnuť vykonávať takúto vysokú zrážku?
Ďakujem za pomoc
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

    Jana Motyčková
    Musíte vykonať zrážku z 2 tretín. Príkaz na začatie exekúcie musíte poslúchnuť vždy.
    Z čistej mzdy odpočítate 118,85 na povinného a 49,52 na vyživovanú osobu. Zo zvyšku 2/3 zrazíte na exekúciu.
    matka35 Ďakujem, to teda znamená, že z 385 odpočítam 118,85 a 49,52 zostane mi 216,63 a keď to podelím jedna tretina predstavuje 72,21, čiže jej zrazím 144,42 € Rozumiem tomu správne? Nie je to príliš veľká suma? Ve jej nič nezostane?
    Ďakujem za pomoc
    Jana Motyčková Správne. Bohužiaľ, to sú exekúcie. Nemôžeš jej zraziť menej, ani viac, za správny vypočet je zodpovedný zamestnávateľ v zmysle, že tú sumu, čo by si jej nezrazila by hradil zamestnávateľ, ak by to niekto namietal.

    exekučné zrážky zo mzdy

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.