Zavrieť

Porady

úrok, poplatok kontokorentný úver

dobrý deň, keď účtujem výpisy tak na konci každého mám tzv. splátku úveru vyrovnanie zostatku, je tam úrok a poplatok ako ich mám prosím vás zaúčtovať? Vobec si s tým neviem poradiť, nesedia mi pohyby na 261-kách. Ďakujem
Naposledy upravil Ludmiiilka : 06.08.13 at 07:23
kremienok76 nie je to náhodou v ČSOB ?
Ludmiiilka presne tam
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kremienok76 je offline (nepripojený) kremienok76

    kremienok76
    ja som sa s tým vytrápila rok dozadu a dala som príkazom kkt v čsob zrušiť. Účtovala som to ako bežný BU,ktorý šiel do mínusu keď bolo treba, analytiku 261 som si spravila len na prevody medzi BU kkt a BU normálnym. musíš si Nahadzovať všetky platby z BU na BUkkt a naopak, dala som si na každom účte splátku úveru a čerpanie úveru, na jednom, na BU je to splátka mínusom a čerpanie plusom, na BUkkt presne naopak ....... potom keď skontroluješ koniec mesiaca pohyby kredit/debet aj ostatky malo by ti to sedieť. Je to veľmi prácne ale inak v tom bol bordel.... ja som mala aj 15 strán výpisu z BU takže to bolo na nervy ale takto to šlo.

    Teda z BU každú platbu presnou sumou a na BUkkt som to nahadzovala jednou sumou celkovou, teda napr. na BU bežnom sumy, kredit z kkt 500€, 250€, 10€, 20€ a na BUkk jednou sumou debet 780€
    Naposledy upravil kremienok76 : 06.08.13 at 06:42
    9 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Ludmiiilka myslím že tieto pohyby sa mi celkom podarili, mala som tiež čo robiť kým som na to prišla a tiež mam extra dlhé tie výpisy ...avšak mne robia vrásky na tom výpise kkt tá nulová splátka úveru, ktorá je tam rozpísaná na úrok a poplatok...nevieš mi, prosím, s tým poradiť? ďakujem
    kremienok76 tie poplatky viem, že boli tak divne boli rozdelené v niektorej splátke úveru, nemám u seba doklady tak to neviem pozrieť na výpise, vieš nejaký preskenovať ? prípadne do SS.
    Janiela ja som účtovala ako kremienok76 cez 261 a úrok a poplatok som tiež dávala z BU cez výdavok 261 a potom na BUkk ako príjem 261 a následne poplatok cez 568 a úrok 562.
    mala som pekne rozpísané, čo je úrok a čo poplatok
    Ludmiiilka vložila som ho nejako var pomožete ďakujem krásne
    A budú mi sedieť konečné zostatky na účtoch aj pohyby? či?
    kremienok76 áno presne tak ako píše Janiela to treba dať, už mi svitlo keď to vidím .. aj to máš na výpise rozpísané to čerapnie a šlo to rovno na poplatok, tak daj plusovú položku 36,55 a potom hneď na úrok daj zase mínusom..... sa mi to až hrozne číta....
    Ludmiiilka ďakujem veeeľmi pekne
    P.S. ten obrázok vyhodím kvoli číslu účtu
    kremienok76 ok, tak to už dajako zbúchaj )
    kremienok76 zasmejme sa: práve teraz mi klient priniesol zmluvu aj prvý výpis na kkt v čsob.... porazí ma ((
    Ludmiiilka už aspoň vieš presne ako na to :P
      zbaliť

    úrok, poplatok kontokorentný úver

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.