Zavrieť

Porady

Vyradenie majetku z účtovníctva

Na základe zmluve o bud.kúpnej zmluve sme mali v majetku zaradenú budovu a pozemok. My sem od tejto zmluvy odstúpili v roku 2012. Záloha na kúpu nám bola vrátená v čiastkach. Posledná bola zaplatená v januári 2013.Od 1.1.2013 je tam nájomná zmluva na spomínanú budovu. Chcem sa opýtať, že v ktorom roku bolo treba vyradiť túto budovu z majetku v roku 2012 alebo v roku 2013?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Mali ste zaradený majetok, ktorý ste vôbec nekúpili? To nebol správny postup.
    Účtovali ste teda aj odpisy? Ak áno treba podať DDP za rok 2012, opraviť účtovanie.
    Naposledy upravil Tweety : 06.08.13 at 08:12
    miruka Ja viem, ale ja robím vo firme len 2 roky. Ani som nevedela čo je v majetku, majetok nám robí externá účtovná firma.Teraz som len zisťovala čo je v majetku. Len teraz vzniká otázka, že keď sme nevyradili ten majetok v roku 2012 ako zaúčtovať vyradenie v roku 2013. Ako opravu minulých období? No ani šajnu nemám.
    miruka Ano účtovali sa aj odpisy a to od roku 2008 v tom roku bola tá budova zaradená do majetku firmy. Tak čo s odpismi, za všetky roky podať DDP? A keď je účtovná závierka schválená valnou hromadou? Nedá sa nejako v tomto roku spraviť oprava?

    Vyradenie majetku z účtovníctva

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.