Zavrieť

Porady

mzda pre občana SR, ktorý pracuje na SK pre českú firmu na TPP....

dobrý deň, potrebujem poradiť. Oslovila ma česká firma, chce zamestnať na TPP občana SK, ktorý by pracoval na území SK. Táto česká firma nemá na SK žiadnu prevádzkáreň, ani kanceláriu, takže nie je na SK registrovaná. V sociálnej poisťovni mi povedali, že sa firma registruje bežne, tak ako slovenská, detto v zdravotnej. Na DÚ v TT mi nevedeli nič poradiť a poslali ma do BA na Radl.. Tam sa neviem nikomu dovolať. Tak som volala na info na fin. správu. Tam mi povedali, že firma sa na SK nemusí registrovať a daň si bude pracovník odvádzať sám podľa § 34 odst. 6. Nemáte, prosím, skúsenosti s takýmto prípadom? Ďakujem pekne za každú odpoveď.
pepina19 Robím mzdy pre Českú firmu a prešla som si týmto procesom, registrovali sa tu na Slovensku na DU v mojom mieste bydliska, - splnomocnili ma čo sa týka dane zo závislej činnosti a všetko čo sa týka závislej činnosti riešim ja pretože zamestnanci idú podľa nášich zákonov - vykonávajú závislú činnosť u nás na Slovensku- pridelili nám DIČ a dotiahli sme el.komunikáciu a je to v pohode.
habrina08 díky
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

    Jana Motyčková
    Je to tak, ako Vám povedali na úradoch. Firma sa zaregistruje na SP aj na ZP. Na DÚ si pozrite aj §48 -ak tu zahraničný zamestnávateľ nebude povinný sa registrovať, bude si daň platiť zamestnanec sám.
    habrina08 ďakujem

    mzda pre občana SR, ktorý pracuje na SK pre českú firmu na TPP....

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.