Zavrieť

Porady

Prehlásenie správcu vkladu o rozsahu splatenia vkladu spoločníka a doklad o splatení vkladu, je to to isté?

Ahojte poraďáci, pripravujem si podklady k založeniu s.r.o. a na jednej stránke, ktorá vysvetľuje krok za krokom založenie spoločnosti je uvedené, že k návrhu na zápis spoločnosti do OR je potrebné predložiť okrem iného aj: Prehlásenie správcu vkladu o rozsahu splatenia vkladu spoločníka aj Doklad o splatení vkladu. Nie je to to isté? Časom sa zákony menia a neviem, z ktorého roku je ten článok, keďže na porade sa v otázkach z roku 2013 uvádza, že je potrebné len to prehlásenie. Takže netreba ísť k notárovi aby potvrdil, že mám v rukách 5000€ alebo ich zložiť na účet v banke? Budú to úrady niekedy zisťovať? Môžem tie peniaze minúť na nákup majetku potrebného k výkonu predmetu podnikania? Je lepšie ich radšej vložiť do banky a potom dokladovať, že som z nich kúpila napr. auto a pod.? Tu je tá stránka http://www.podnikajte.sk/start-podni...enie-sro.xhtml Ďakujem za odpovede, poznamenávam, že Obchodný zákonník som už čítala ale je to priveľa informácií naraz
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Moja SRO je offline (nepripojený) Moja SRO

    Moja SRO
    Postačuje Prehlásenie správcu vkladu, podpis na ňom nie je potrebné osvedčovať. Pri elektronickom podaní je možné ušetriť viac ako 50% notárskych, správnych a súdnych poplatkov.
    Lusssy Ďakujem za odpoveď, mám ale ešte dve otázky, ktoré mi dnes napadli: 1. môže byť vklad do s.r.o. vyšší ako základné imanie, či je potrebné aby boli v rovnakej výške? 2. môžem náklady súvisiace so založením s.r.o. zaúčtovať do nákladov? Ďakujem veľmi pekne.

    Economic je offline (nepripojený) Economic

    majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac Economic
    Vklad do ZI sa musí rovnať výške uvedenej vo vyhlásení správcu vkladu. Vklad = ZI. Zriaďovacie sú prvé náklady spoločnosti (daňovo uznané samozrejme)

    Prehlásenie správcu vkladu o rozsahu splatenia vkladu spoločníka a doklad o splatení vkladu, je to to isté?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.