Zavrieť

Porady

Čo všetko musím platiť, ak zo zamestnania osoby nemám zisk?

Chcela by som sa opýtať, ako fungujú odvody a dane v prípade, ak osobe, ktorá pre mňa pracuje, ide celý zisk a ja z jej činnosti nemám ani euro? Ide o lektora, ktorému vyplácam celý poplatok študenta za výučbu. Za vaše cenné rady budem veľmi vďačná.
marjankaj A prečo ho vlastne zamestnávaš?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Dav je offline (nepripojený) Dav

    Dav
    Uzavrieť takú pracovnú zmluvu, dohodu o PČ, VP, aby bola odmena - celý poplatok študenta - rozpočítaná na mzdu, daň a odvody. Úhrada od žiaka = cena práce =mzda+daň+odvody. Alebo nech si to robí príbuzná "vo vlastnom mene, na vlastný účet...", teda zriadi si živnosť.

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    Odvody fungujú tak, že ich musíš platiť. Zamestnanec má minimálne minimálnu mzdu, zrejme prekročíš príjmy 12násobok minimálnej mzdy, takže budeš platiť odvody minimálne cca185 € mesačne.

    Na konci roku ti z takéhoto podnikania vznikne strata. Prečo to vlastne robíš?
    7 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    ferkis Ďakujem za odpoveď.
    Robím to pre príbuznú, ktorá je normálne zamestnaná a popri práci robí kurzy. Tieto kurzy robí na moju firmu. Ja z tejto činnosti nepotrebujem byť zisková, ale na druhej strane nechcem na to ani doplácať. Napadá Vás nejaká možnosť, aká forma pracovného pomeru by bola v tomto prípade najvhodnejšia, aby som nedoplácala na ňu?
    marjankaj Snaž sa mať zisk.
    Buď zvýšiš svoje príjmy, alebo jej znížiš mzdu.
    ferkis Vlastne odvody za ňu ani platiť nemusím, nakoľko ona je inde zamestnaná?
    kn-alka Odvody sa platia z jej hrubej mzdy, a VŽDY.... aj keby bola zamestnaná na 10 miestach. Nech si ona otvorí živnosť na svoje meno, bude si platiť na seba odvody v minimálnej výške - 1. rok len do ZP podľa predpokl.príjmu a neskôr aj do SP
    marjankaj Ak si otvorí živnosť sama, tak to potom nemusí robiť cez neho
    kn-alka však práve preto to tu navrhujem..... nemusí robiť cez neho a bude mať pokoj
    ferkis Ďakujem vám veľmi pekne za vaše cenné rady
      zbaliť

    Čo všetko musím platiť, ak zo zamestnania osoby nemám zisk?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.