Zavrieť

Porady

mzda brigadnika

dobrý deň chcem sa spýtat ked som za mesiac jul odpracoval 72 hodin po 2€na hodinu a mzdu mam 144 som študentom ..a uplatnil som si bezodvodovu položku...tak prečo som dostal mzdu k vyplate 116,64...ked som to počital tak mi vyšlo že mi odratali 19 %..a tých 19 % je čo ? to je dan z prijmov ? a chcem sa spytat mali ju odratať aj mne ? a keby som si chcel uplatniť odpočitalelnu položku dane vo výške 311,22 aj tak by mi odratali tých 19 % aj tak ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Nepodpísal si Vyhlásenie k zdaneniu, takže si mal odmenu zdanenú 19% daňou zo ZČ. Ak by si ho podpísal, zamestnáv. by uplatnil NČZD, takže daň by nebola žiadna.
    15 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    duso11x aha..tak a to treba na to nejake tlačivo ešte ? a ak áno tak kde ho najdem ?
    veronikasad Tlačivo nájdeš tu

    http://www.mfsr.sk/Components/Catego...ocumentId=9296
    duso11x aha dakujem a to stači len vyplniť a dať zamestanvatelovi ?
    veronikasad ano. Vrátenie dane z predch.mesiaca si uplatníš cez ročné zúčt.dane alebo daňové priznanie za rok 2013.
    Nezabudni, že vyhlásenie môžeš mať podpísané súčasne len u jedné=ho zamestnávatela. Ak súčasnú brigádu skončíš, treba u zamestnávatela podpísať aj ukončenie uplatnenia NČZD.
    katka 23 môžeš požiadať zamestnávateľa , že si chceš uplatniť NZDČ, tlačivo ti dá podpísať zam- eľ
    duso11x aha aha dobre taže ja si možem uplatniť tu čo mi odratali dnes tých 27 € danovým priznanim...a zasa ked požiadam teraz a podpíšem vyhlasedie o NCZD tak buduci mesiac mi to neodrataju tu dan..spravne som pochopil ?
    veronikasad ano, správne si pochopil.
    duso11x dobre a poseldna vec...staci povedať zamestavatelovi a on to secko vypiše atd. a ja len podpíšem ..či ten cely formular musim sam vypísať ?
    veronikasad Vypisuješ prvú stranu a na druhej sa podpíšeš+dátum. Nezabudni zaškrtnúť, že si uplatňuješ nezd.časť na daňovníka.
    duso11x aha...a to je tlačivo čo ste mi dali tam hore do linku ?
    veronikasad ano
    duso11x Ďakujem Vám pekne za všetko ...keby som s niečim ešte potreboval pomoc mohol by som sa ozvať ?
    duso11x a ešte narok na tých 27 € co mi dnes odpočitali ako tu 19% daň mam narok najskor len v 31. marca 2014 keď sa podava danove priznanie skor sa to neda ?
    kremienok76 áno, buď ti urobí zamestnávteľ ročné zúčtovanie alebo si budeš robiť v 2014 daňové oriznanie
    duso11x aha ... škoda že sa to nedá skor nevadi počkami si..ja len sa preto informujem či sa to neda skor
      zbaliť

    katka 23 je offline (nepripojený) katka 23

    katka 23
    zrazenú daň ti daňový úrad vráti,ak v r. 2014 podáš daňové priznanie fyzickej osoby
    duso11x aha...dakujem..ale rad by som chcel nasjt vyhlasenie k zdaneniu to tlacivo a nejako sa mi to nedari

    Meichan je offline (nepripojený) Meichan

    Meichan
    po 1.1 2013 sa 19% daň vzťahuje aj na príjem študenta. odpracovala som 75hodín a tiež mám 2e na hodinu a dostala som cca 120e..podpísala som aj vyhlásenia...holt štát už zarába i na študákoch...
    Naposledy upravil Meichan : 13.08.13 at 12:28
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    duso11x a podpisala si obidve vyhlásenia aj o NCZD..lebo ja len to jedno..to o NCZD nie..teraz podpisem aj to uvidim ako mi to v septembri zarataju za august
    veronikasad Meichan, prečítaj si ešte raz po sebe čo si napísala. Študák by mal vedieť, že daň je 19 % a rok 3013 je ešte strašne ďaleko. a platí pre teba to isté čo duso11x - nemáš podpísané vyhlásenie u zamestnávatela, preto ti bola strhnutá daň.
    Meichan pardon, preklep....nczd som nepospisovala, lebo môj príjem je spravidla do 155e
    kremienok76 To je jedno aký máš príjem podpísať vyhlásenie treba vždy aby ti nič nestiahli.
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.