Zavrieť

Porady

telefon

Ahojte , vie mi niekto poradiť koľko % si môžem dať do nákladov z mobilu,
ktorý je firemný ale používa sa aj na súkromné účely.
Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    sybila3
    Ahojte , vie mi niekto poradiť koľko % si môžem dať do nákladov z mobilu,
    ktorý je firemný ale používa sa aj na súkromné účely.
    Ďakujem.
    Musíš si sama určiť pomer, podľa rozpisu hovorov.

    Julča je offline (nepripojený) Julča

    Julča
    Ja mobil dávam SZČO v plnej výške, ale pevnú linku nie. Tam si vyškrtne súkromnú hovory a tie mu vyjmem z výdavkov. Každý mesiac je to iná suma. Len je to trocha pracnejšie.

    stuko je offline (nepripojený) stuko

    Po vyštudovaní dvoch vysokých škôl (právo, management) sa plne venujem obom činnostiam. ...viac stuko
    ja si tiez davam v 100 % vyske, len to musi byt rozumna suma, ktoru dokazes obhajit pri kontrole
    Daňová poradkyňa mi povedala, že v prípade mobilu je to 66% z celkovej fakturovanej ceny s DPH pre neplatcu DPH. Pokiaľ ide o platcu DPH, to mi nepovedala, ale analogicky voči štátu musí byť "v hre" celá DPH, takže podľa mňa si môžeš uplatniť 66% z ceny bez DPH.

    stuko je offline (nepripojený) stuko

    Po vyštudovaní dvoch vysokých škôl (právo, management) sa plne venujem obom činnostiam. ...viac stuko
    Vlasto103
    Daňová poradkyňa mi povedala, že v prípade mobilu je to 66% z celkovej fakturovanej ceny s DPH pre neplatcu DPH. Pokiaľ ide o platcu DPH, to mi nepovedala, ale analogicky voči štátu musí byť "v hre" celá DPH, takže podľa mňa si môžeš uplatniť 66% z ceny bez DPH.
    tak o takomto niecom som nikdy nepocul, neviem kde poradkyna prisla prave na toto cislo

    JankaO je offline (nepripojený) JankaO

    JankaO
    Vlasto103
    Daňová poradkyňa mi povedala, že v prípade mobilu je to 66% z celkovej fakturovanej ceny s DPH pre neplatcu DPH. Pokiaľ ide o platcu DPH, to mi nepovedala, ale analogicky voči štátu musí byť "v hre" celá DPH, takže podľa mňa si môžeš uplatniť 66% z ceny bez DPH.

    Každý si musí výšku účtu za telefonovanie, ktoré si uplatní ako VOZD vedieť obhájiť. Ak si obháji 100 % je to v poriadku, ak nie, tak ani DPH z čiastky, ktorá je na súkromné účely si nesmie uplatniť na odpočte.

    alenad je offline (nepripojený) alenad

    alenad
    Vlasto103
    Daňová poradkyňa mi povedala, že v prípade mobilu je to 66% z celkovej fakturovanej ceny s DPH pre neplatcu DPH. Pokiaľ ide o platcu DPH, to mi nepovedala, ale analogicky voči štátu musí byť "v hre" celá DPH, takže podľa mňa si môžeš uplatniť 66% z ceny bez DPH.
    Ja zíram, a to kde našla uvedený koeficient prepočtu?

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    V každom prípade tieto telefóny sú ohrozené , lebo stále sa dá dokladovať výpisom používanie telefónov a tým pádom aj vylúčenie či nevylúčenie týchto fa daňovým kontrolórom .
    Ono je to ťažké jednoznačne povedať aj daňovej poradkyni , že 66% , no to neviem odkiaľ to krásne čísielko vzala .Jednému uznajú 100% , druhému neuznajú ani 66% , čiže nedá sa jednoznačne povedať , že koľko ....

    Všechno s mírou a aj to sa niekedy nevypláca .

    zaclony je offline (nepripojený) zaclony

    zaclony
    V enovinách bol ten istý dotaz a tam odpovedali,že zákon o dani z príjmu neurčuje spôsob ako preukázať vynaloženie výdavku...,ale musíš hodnov. spôsobom preukázať...Preto si máme, aby boli spokojní vypracovať nejakú internú smernicu a určiť aké percento z ceny hovorov zahrnieme do výdavkov.Tak by mohla byť aj ovca aj vlk sýty, lebo 100% by mohlo vzbudiť podozrenie a mohli by chcieť rozpis hovorov.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.