Zavrieť

Porady

Dohoda o birgádnickej práci študenta - rozsah 350 hodín

Dobrý deň, chcela by som sa Vás ako účtovníkov opýtať, pracujem na dohodu o brigádnickej práci študenta, pracujem totiž ale na dve dohody, a rozsah v dohode je 350 hodín ročne. Vedel by mi niekto povedať či sú nejaké následky z toho ak prekročím takto stanovený rozsah?
Vopred Vám pekne Ďakujem za odpoveď.
zuza 74 Dobrý deň, ja by som sa chcela spýtať: Mám uzatvorenú DoBPŠ do 20 hod. týždenne spolu s výnimkou platiť odvody do SP. Môžem s tým istým študentom uzatvoriť ešte jednu dohodu napr.DoBPŠ, príp. DOVP bez uzatvorenia výnimky? Tj. z tej druhej dohody by už platil normálne odvody? Je to takto možné? Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

    Jarka jméno mé :) kn-alka
    Rozsah 350 hod. ročne sa uvádza na dohode o vykonaní práce, nie na dohode o brigádnickaj práci študenta.
    Brig.práca funguje na iných podmienkach:

    Dohoda o brigádnickej práci študentov
    § 227


    (1) Dohodu o brigádnickej práci študentov môže zamestnávateľ uzatvoriť s fyzickou osobou, ktorá má štatút žiaka strednej školy alebo štatút študenta dennej formy vysokoškolského štúdia podľa osobitného predpisu a ktorá nedovŕšila 26 rokov veku. Prácu na základe dohody o brigádnickej práci študentov možno vykonávať najneskôr do konca kalendárneho roka, v ktorom fyzická osoba dovŕši 26 rokov veku.

    (2) Na základe dohody o brigádnickej práci študentov možno vykonávať prácu v rozsahu najviac 20 hodín týždenne v priemere; priemer najviac prípustného rozsahu pracovného času sa posudzuje za celú dobu, na ktorú bola dohoda uzatvorená, najdlhšie však za 12 mesiacov.


    Môžeš pracovať najviac 20 hod./týždeň, čo je ročne maximálne 720 hod./ročne.
    Podmienky platia na každú dohodu vzlášť, takže ak máš dve, môžeš odpracovať u každého zamestnávateľa po 20 hod./týždeň.
    gabika123 Ďakujem veľmi pekne!

    Dohoda o birgádnickej práci študenta - rozsah 350 hodín

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.