Zavrieť

Porady

Paradajka (vnutro zelene a vonkajsok cerveny)

Uz niekolko rokov mame paradajky (vid obrazky). Aj ked z vonka su OK a daju sa oberat, vnutry su nedozrete.
Ja nie som pestovatel (to rodicia ) urcite budete chciet odomna aspon odrodu, ale to neviem, musel by som sa opytat rodicov.
Chcel by som vsak vediet ci ma niekto podobny problem, alebo ak by sa vedel k tomu niekto vyjadrit, preco to tak je.
DSCF0356.jpg  
DSCF0357.jpg  
DSCF0360.jpg  
DSCF0362.jpg  
1/1
arizona mate ich vonku, ci v sklenniku?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    pavol54 U nás sa geneticky modifikované rajčiny nepredávajú, ale čo tak nechať ich pár dní po odtrhnutí dozrieť, alebo hybrid nevhodný do vašich podmienok
    kopretinka ja som kúpila aj také,čo boli dozreté,mäkké,a vnútri biele...

    Letko je offline (nepripojený) Letko

    ...letom-svetom... Letko
    Skúšali ste paradajku nechať o pár dní dlhšie na rastlinke, aj keď už bola červená?
    Fero11 Sme radi ked uz su cervene, lebo im to moc dlho trva kym sa stane zo zelenej cervena .... niekedy v skleniku este v oktobri je ich pozehnane zelenych

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    Aha. A ty by si chcel, aby to bolo naopak. Vnútri červená a zvonku zelená

    bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

    bjuty smis
    o odkial máte osivo -planty ?
    máte stále rovnaký druh, alebo vám to robia všetky paradajky?
    táto vyzerá, že ešte úplne nedozrela..

    viktorviktor je offline (nepripojený) viktorviktor

    viktorviktor
    Rajčiny dozrievajú zvnútra von. Na okenných parapetách len sčervenajú, ťažko dozrejú, na dozretie potrebujú teplo. Keď sú noci chladné ťažšie dozrievajú. Čo tak vyskúšať zakrytie kra na noc papierom, stačia aj noviny.
    V osemdesiatych rokoch objavili vedci gén RIN, ktorý reguluje dozrievanie, jeho odstránením vynašli rajčiny, ktoré sú pekne červené, ale nikdy nedozrejú.

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    aj ja mám zo skleníka takéto, vo vnútri zelené a von sú už červené, ak ich nechám dlhšie na kríku, rýchlo mäknú.....
    inak neriešim, za 2-3 dni v chladničke očervenejú aj zvnútra.......
    Fero11 No tak to teda skusime dat na 2-3 dni do chcladnicky
    wagner Podľa mňa je to závisí od odrody. Plantu si rodičia kúpili? Alebo dopestovali sami? Bolo by vhodné dopestovať si plantu skorých rajčín - napr.stupické poľné sú skoré. Aj ja ich mám a vždy začínajú dozrievať prvé. Treba im tiež zabezpečiť lepšiu klímu - napr. pestovať na čiernej fólii. Aj tým sa urýchli dozrievanie -moja vlastná skúsenosť.

    Paradajka (vnutro zelene a vonkajsok cerveny)

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.