Zavrieť

Porady

Schválený Id

Dobrý deň!Chcem sa opýtať,dnes mi bol uznany ID vo výške 45%.Znama mi povedala že si mam podať odvolanie,lebo som nedosiahla hranicu 55%,vraj to čo mi určili mi nič platiť nebudú.je to naozaj tak?Mám odpracovaných 17rokov.Ďakujem za radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    Známa Ti povedala hlúposť, si občan zo zníženou pracovnou schopnosťou ZPS 45% tj si invalidná lebo tvoje ZPS je vyššie ako 41%
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    alika7 ďakujem,takže podľa tlačív ktoré som tam odovzdala,mi určia sumu ktora mi bude vyplácaná?
    Xanti Ano presne tak, príde ti vyjadrenie z BA akú výšku ID budeš dostávať. Výšku ovplyvní tvoj príjem, okrem iného. Takže ak si zarábala málo tak veľmi vysoký ID nečakaj.
    alika7 to mi je jasne,diki
    Xanti nie je začo
      zbaliť

    wagner je offline (nepripojený) wagner

    wagner
    ID je od 41 %. Dostávať budeš čiastku, ktorá Ti prináleží schváleným percentám Známa nech sa naučí čítať
    alika7 Ďakujem...a odkážem...

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    Len upresním že:
    cit... Poistenec je invalidný, ak pre dlhodobo nepriaznivý zdravotný stav má pokles schopnosti vykonávať zárobkovú činnosť o viac ako 40 % v porovnaní so zdravou fyzickou osobou.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.