Zavrieť

Porady

Muze mi byvaly zamestnavatel dat uhradu skody?

Pracuji vic jak 2roky v jiste firme. V Maji tohoto roku se tu zmenili majitele s tim, ze muj byvaly sef stale vlastni 51procent firmy. Nema ale moznost jakkoliv zasahovat, konatelem firmy je druhy spolecnik. Ted nastala takova situace, ze se mezi sebou nedokazou na nicem dohodnout a vetsinovy majitel, muj ex sef, se mi zacal vyhrozovat, ze pokud mu nepomuzu , tak mi da zaplatit veskere manko a to i tovaru, ktery tu nikdy nebyl. Muze po me narokovat uhradu "skody" , kdyz neni konatelem a nema narok ani na trzby?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    blavaciko je offline (nepripojený) blavaciko

    blavaciko
    pokial vlastni 51% spolocnosti, vzdy ma moznost zasahovat... nie je nic jednoduchsie ako odvolat doterajsieho konatela a vymenovat ineho (ma predsa 51% firmy)
    Nahradu akejkolvek skody po tebe moze pozadovat len zamestnavatel, teda spolocnost s.r.o., nie on, ako jej vlastnik
    Hana Podhorecka A právě te s.r.o. Je většinový vlastník. Mam jinou možnost než odstoupení od hmotné odpovědnosti s odvoláním na skladové hospodářství (inventury tu vždy byly jen na oko)?
    blavaciko Podstatne je, ze 51% vlastnik tvrdi, ze nema moznost zasahovat do chodu firmy... tomu naozaj nerozumiem...
    V pripade, ak ti zamestnavatel neopravnene siahne na mzdu (napriklad si odpocita nejaku "skodu" ktoru si mu "sposobila" obrat sa urychlene na inspektorat prace, pripadne urad prace, ktory ti v situacii pomoze... "odstupit od hmotnej zodpovednosti" sa len tak jednoducho neda

    V com mas pomoct vacsinovemu majitelovi firmy? Ved nech odvola konatela a dosadi si ineho... jednoduche riesenie

    Muze mi byvaly zamestnavatel dat uhradu skody?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.