Zavrieť

Porady

Vypadávajúce zúbky u Lhasa Apso a krvácanie ďásien

Máme psíka Lhasa Apso, tento rok v novembri bude mať 10 rokov, posledné dva mesiace mu začali padať zúbky. Prvý mu vypadol pred dvoma mesiacmi, teraz pred dvoma dňami mu začala krvácať papulka, zistili sme, že mu krvácajú tri horné zuby. Nekrváca mu to stále, nemá asi ani bolesti, lebo sa v pohode naje. Pred tromi rokmi mu čistili kameň a veterinár nám vtedy rovno povedal, že ma paradentózu. Veľmi dlho sa prebúdzal a teraz rozmýšľame, že by sme mu to išli dať vytrhnúť, ale to ho vraj musí uspať. Bojíme sa, že sa nám nepreberie. Veterinár nám aj povedal, že je to na nás, že tie zúbky vypadnú aj samé, lebo držia fakt už len na posledku. Máme vyčkať, keď ho to nebolí alebo to máme risknúť s uspatím?
4 komentárov     zbaliť
kopretinka no to tu nikto nerozhodne........máme ti povedať,daj ho uspať? a keď sa nepreberie,tak vina bude na nás? či ako?
bublinka541 nemyslela som to tak, chcela som sa len opytat ci s tymi zubami niekto nema skusenosti, ci mu to nejako vypadne alebo co.. musis chapat, ze som z otho ja sama na nervy a potrebovala som poradit.
erik555 "Veterinár nám aj povedal, že je to na nás, že tie zúbky vypadnú aj samé, lebo držia fakt už len na posledku."
kopretinka tomu nášmu tiež občas tečie krv....má veľa kameňa....
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

    alaya1
    Ak pes nepocituje bolest, davala by som mu len kasovitu stravu, kym zuby vypadnu. V tom veku je to bezne, ze zuby uz vypadavaju. A ak je pes kludny, a ako pises zuby su uz skoro vykyvane, netreba uplnu anestezu, staci sedacia.
    bublinka541 dakujem, na kasovitej je. zlakli sme sa skor tej krvy, lebo zubok predtym mu vobec nekrvacal a v pohode bypadol za par dni sam, ale toto ma tri naraz a este aj vedla seba.

    Vypadávajúce zúbky u Lhasa Apso a krvácanie ďásien

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.