Zavrieť

Porady

Viete mi poradiť čo je toto ?

Vyrástlo to na záhrade z ničoho nič u babky, a presne takáto istá ešte jedna vyrástla, ale tá má také žlté kvety. Vďaka za odpoveď.
22082013291.jpg  
22082013296.jpg  
1/1
Terezia13 je to nocovka, kvety otvára večer, býva v červenej, cyklámenovej, žltej farby, ale máva aj "fŕkané" kvety, po odvitnutí sa vytvoria také malé guľôčky ako hrach, ktoré po dozretí očernejú, tie sa môžu pozbierať a na jar zasiať, ale táto rastlinka sa vďačne vysieva aj sama, má dlhý čierny koreň tvaru ako petržlen a je drevnatý
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Danielle369 je offline (nepripojený) Danielle369

    Danielle369
    Nie je to náhodou toto?...ja to mám v žltej farbe, u nás sa to volá nočný kvet..
    http://mojdom.zoznam.sk/cl/10099/743...ky-jalapovitej

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Odborny nazov neviem, u nas sa ludovo vola Nevesta.

    Je to jednorocna rastlinka.Po odkvitnuti vytvara semiacka, cierne bolbuky,ktore staci na jar opat zasadit.
    Kvety byvaju biele, zlte, fialove,obcas viacfarebne,strakate. Kvitne takmer do zimy.

    Leske je offline (nepripojený) Leske

    Leske
    Moja stará mama sa o ne starala...mala bohaté kvety tohto druhu... zvykla ju nazývať Večernica, lebo na večer sa kvitla a cez deň malo zatvorené lupienky... Má semiačka v tvare cvrknutého hrášku a čiernej farby.... Neskutočne krásne kvety, ich veľmi zbožnujem

    Viete mi poradiť čo je toto ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.