Zavrieť

Porady

Cholesterol, statiny ano ci nie? Ako nás môže ovplyvňovať stravovací štýl?

Anketa: Liecba statinmi

Počet hlasujúcich
2. Na účasť v tejto ankete nemáte prístupové práva.
  • Ano

    0 0%
  • Mozno

    1 50.00%
  • Urcite nie

    1 50.00%
Dobry den

Bol som u lekara a stale ked mi beru krv na testy tak je tam zvyseny Cholesterol a zle pecenove testy (vraj ztukovatena pecen), naposledy bol vysoke aj tuky a vraj to jedno s drhym suvisi. Mam 28 rokov.

Doktor predpisal dietu - viac menej skoro nic z toho co je zakazane nejedavam. Vyprazane malokedy skor vynimocne 2x do mesiaca, a vacsinou kuracie na prirodny sposob s ryzou. Ani doma niesme nauceny jest klobasy a podobne mastne veci ale celkovo mame problem s chol. Moze to byt dedicne?

Uz nejem sladke, zacal som sportovat (po mesiaci ale ziadne zlepsenie) skor mam ale problemy, motanie hlavy bolest v krku, ako keby mi tahalo oci a nevedel som zaostrit atd. (mam dost poskodenu chrbticu). Vacsinu dna ale sedim za pc v praci.

Doktor mi chcel predpisat lieky na cholesterol, su na baze statinov ale co som cital na internete tak nepisu o nich nic dobre, skor robia viac skody ako uzitku. Ale lekari sa o nich vyjadruju skor priazdnivo.... comu verit? Brat ich ci nie? A co s tym ked dieta a pohyb nepomaha?

Ako s te sa s tymto problemom vysporadali vy (ak ste ho mali). Dakujem za kazdu radu uz fakt neviem co s tym dalej.

Mame vysadili na chvilu lieky na CHOL po mesiaci Cholesterol skocil o 2 hore.
Usporiadat
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Steatóza pečene sa nevylieči za jeden mesiac ...
Sladké neješ , no oči ťahá ....nuž dal by som si urobiť aj test na glukózu ...

Ale ako zvyknem vravieť v takýchto témach , nik nevidí do Tvojho chorobopisu .
Na internete čítaš a zháňaš info ???
Nuž , poviem tak , že net narobí u tých jednotlivcov - následných samoliečiteľov , aplikujúcich si alebo vysadzujúc tie medikamenty , viac škody ako osohu ...

Iba na jedno Ti odpoviem a zodpovedne , na 100 % !!!
Pohyb a diéta vo všeobecnosti ešte neuškodili nikomu !!!
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

po mesiaci cvicenia nemozes ocakavat viditelne vysledky .... je potrebny dlhodoby pravidelny pohyb - samozrejme v zavislosti od tvojho celkoveho zdravotneho stavu a hmotnosti ... a zmena stravovacich navykov

mam rovnaku diagnozu, teraz asi 2 mesiace beriem liek s ucinnou latkou ezetimib, prave koli peceni ... cerstve vysledky ukazuju znizenie celkoveho cholesterolu a aj zlepsenie LDL, HDL, triaglycerolov a aj pecenovych testov - toto vsetko bez zvysenej pohybovej aktivity (ine zdravotne dovody)

ale mam to vyskusane na sebe - znizenie hmotnosti aj o 5 kg pomaha k uprave vysledkov ... nasledne pribratie na vahe znamena opatovnu liecbu

su ale rozne priciny zvysenej hladiny cholesterolu, patri medzi nich aj stres
0 0
Stefan2005 Stefan2005

Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

!
... čo je to zvýšený cholesterol? 5,1 či 7,2 - či ešte viacej ?
ja som mal 5,7 a už mi predpisovala lieky - v polovičke som ich vysadil - problémy so žalúdkom; priateľ lekár ho má cez 6 a neberie na to žiadne lieky...
... no asi mesiac užívam za studena lisované bio-oleje, bol som na kontrole, zlepšenie (viacerých) výsledkov cca o 10-15% (ale najmä hladiny cukru - kvôli tomu som začal s tými olejmi)...
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

pozri si aj toto (je tam zaujímavý článok o cholesterole) http://www.porada.sk/182965-slabost-...ml#post1927958
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

Ja našťastie nemám problém s cholesterolom, teraz mám 3,7. Ale mávala som okolo 5.Inak mnohí potvrdili, že cholesterol znižujú ovsené vločky. Ja ich dosť jem. Zahusťujem nimi polievky, placky a pod. Aj fašírky zahustím ovsenými vločkami. Možno by to stálo za vyskúšanie.
1 0
sthruska sthruska

sthruska je offline (nepripojený) sthruska

Je tu síce téma PC ale nevadí.
Ja Ti odporúčam jednu vec. Zmeniť stravovacie návyky. Skús sa dostať k pomeru 80 % surovej a 20 % varenej stravy. To Ti určite pomôže. Viem o takýchto prípadoch.
Never tomu, že nemôžeš jesť ovocie. Je to prírodný cukor. A ten je v poriadku. Ale všetko čo uvariš, okrem iného, sa väčšinou mení na rafinovaný cukor. To už je veľmi zle.
Veľmi sa vyhýbaj piatim bielym potravinám:
cukor, soľ, múka - tie dve posledné si nepamätám. Nech ich niekto doplní.

Ešte jedna vec. Nekupuj nič čo obsahuje glutaman! Je to vyslovené svinstvo.
0 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

Dnes som našla článok http://aktualne.atlas.sk/sialene-nez...zdravotnictvo/
Zarazilo ma , že máme prvé miesto v úmrtnosti na kardiovaskulárne ochorenia a mozgové príhody, ale zároveň aj prvé miesto v spotrebe liekov na zvýšený cholesterol.
Citujem: .....denná dávka v prepočte na tisíc ľudí ďaleko prekračuje všetky hodnoty Európy, dokonca zjeme v prepočte dvakrát viac takýchto liekov než Nemci.

Napadla mi taká súvislosť s tým, čo som nedávno čítala. Bol to článok o výsledkoch japonskej štúdie o účinkoch statínov na cholesterol, ešte z roku 2002. Bol tam aj nejaký graf o celkovej miere úmrtnosti pacientov liečených simvastatínom v období 5 rokov a porovnanie s celkovými hladinami cholesterolu. Zarazilo ma na tej krivke to, že najnižšia miera úmrtnosti bola pri hodnote cholesterolu 6,2, so zvyšujúcou sa hodnotou ale aj so znižujúcou sa hodnotou cholesterolu úmrtnosť stúpala.
Takže mi z toho vychádza:
- v iných štátoch už mierne povolili uzdu liečbe cholesterolu, liečia od vyššej hodnoty, ako je teraz stanovená (5,17) a/alebo
- naše stravovacie návyky sú oveľa horšie, ako v ostatných štátoch a/alebo
- častejšie chodíme k doktorom a preto máme predpisovaných najviac liekov.
5 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
Kvaka
Dnes som našla článok http://aktualne.atlas.sk/sialene-nez...zdravotnictvo/
Zarazilo ma , že máme prvé miesto v úmrtnosti na kardiovaskulárne ochorenia a mozgové príhody, ale zároveň aj prvé miesto v spotrebe liekov na zvýšený cholesterol.
Citujem: .....denná dávka v prepočte na tisíc ľudí ďaleko prekračuje všetky hodnoty Európy, dokonca zjeme v prepočte dvakrát viac takýchto liekov než Nemci.

Napadla mi taká súvislosť s tým, čo som nedávno čítala. Bol to článok o výsledkoch japonskej štúdie o účinkoch statínov na cholesterol, ešte z roku 2002. Bol tam aj nejaký graf o celkovej miere úmrtnosti pacientov liečených simvastatínom v období 5 rokov a porovnanie s celkovými hladinami cholesterolu. Zarazilo ma na tej krivke to, že najnižšia miera úmrtnosti bola pri hodnote cholesterolu 6,2, so zvyšujúcou sa hodnotou ale aj so znižujúcou sa hodnotou cholesterolu úmrtnosť stúpala.
Takže mi z toho vychádza:
- v iných štátoch už mierne povolili uzdu liečbe cholesterolu, liečia od vyššej hodnoty, ako je teraz stanovená (5,17) a/alebo
- naše stravovacie návyky sú oveľa horšie, ako v ostatných štátoch a/alebo
- častejšie chodíme k doktorom a preto máme predpisovaných najviac liekov.
ja myslim, ze je to stravovacimi navykmi a slepu poslusnostou, az baznou voci doktorom
0 0
Peggynka Peggynka

Peggynka je offline (nepripojený) Peggynka

mám svoj svet
Kvaka
Dnes som našla článok http://aktualne.atlas.sk/sialene-nez...zdravotnictvo/
Zarazilo ma , že máme prvé miesto v úmrtnosti na kardiovaskulárne ochorenia a mozgové príhody, ale zároveň aj prvé miesto v spotrebe liekov na zvýšený cholesterol.
Citujem: .....denná dávka v prepočte na tisíc ľudí ďaleko prekračuje všetky hodnoty Európy, dokonca zjeme v prepočte dvakrát viac takýchto liekov než Nemci.

Napadla mi taká súvislosť s tým, čo som nedávno čítala. Bol to článok o výsledkoch japonskej štúdie o účinkoch statínov na cholesterol, ešte z roku 2002. Bol tam aj nejaký graf o celkovej miere úmrtnosti pacientov liečených simvastatínom v období 5 rokov a porovnanie s celkovými hladinami cholesterolu. Zarazilo ma na tej krivke to, že najnižšia miera úmrtnosti bola pri hodnote cholesterolu 6,2, so zvyšujúcou sa hodnotou ale aj so znižujúcou sa hodnotou cholesterolu úmrtnosť stúpala.
Takže mi z toho vychádza:
- v iných štátoch už mierne povolili uzdu liečbe cholesterolu, liečia od vyššej hodnoty, ako je teraz stanovená (5,17) a/alebo
- naše stravovacie návyky sú oveľa horšie, ako v ostatných štátoch a/alebo
- častejšie chodíme k doktorom a preto máme predpisovaných najviac liekov.
...dokonca zjeme v prepočte dvakrát viac takýchto liekov než Nemci...tu je problém,lebo nielen na cholesterol,ale všeobecne Na Zemi neexistuje ziskovejší biznis,ako je farmaceutický priemysel,pričom je najväčším zabijákom a) chlór, b) rafinované,syntetické a chemizované potraviny a c) chemické lieky (priamo aj nepriamo).Dr.A.L.Kalcker vo svojej knihe La Salud ES posible uviedol cenu Xanaxu (1mg) v USA:
100tbl=136,79$ (cena pre pacienta),náklady na materiál 0,024$,zisk:5699,58 % (!!!)
Hranica cholesterolu bola 6,2 a výrobcovia znižujú túto hranicu,mne lekár povedal,že najnovšie chcú,aby sa stlačila hodnota na 3,0 (samozrejme liekmi ) Takže budeme doživotnými zákazníkmi,ale dá sa aj inak
4 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

Najnovšie chcú aj tep srdca znižovať liekom, že na cieľovú hodnotu 55 až 60, pričom ten liek sa nesmie podávať pri veľmi nízkom tlaku, ale lekár tvrdí, že môže, že tlak neznižuje !!!!. Skúsila som, ale bolesti na hrudi. Tak mne už rozum zostáva stáť.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Čítajte pozorne článok a aj ostatné skutočnosti k nemu....respektíve povedal by som, že chlapec nevie, kde je sever....pozbieral nejaké údaje a ide hrať na múdreho, sťa teplú vodu objavil. Hentaké články čítam, ako keby som mal bodák v prdely zapichnutý...

Nevravím, že údaje sú chybné...ale vravím, že sú neúplné !

Mimochodom, pozrite si, aké sú hodnoty určitých vyšetrení.
Posledný riadok je tiež dôležitý.
http://www.edusan.sk/pacient/vysetrenia/tabulky.htm
1 0
Peggynka Peggynka

Peggynka je offline (nepripojený) Peggynka

mám svoj svet
buchač
Čítajte pozorne článok a aj ostatné skutočnosti k nemu....respektíve povedal by som, že chlapec nevie, kde je sever....pozbieral nejaké údaje a ide hrať na múdreho, sťa teplú vodu objavil. Hentaké články čítam, ako keby som mal bodák v prdely zapichnutý...

Nevravím, že údaje sú chybné...ale vravím, že sú neúplné !

Mimochodom, pozrite si, aké sú hodnoty určitých vyšetrení.
Posledný riadok je tiež dôležitý.
http://www.edusan.sk/pacient/vysetrenia/tabulky.htm
Je to zavádzajúce,neviem na čo to dáva ,keď dnes už výsledky z laboratória máš pekne +;- a norma
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Peggynka
buchač
Čítajte pozorne článok a aj ostatné skutočnosti k nemu....respektíve povedal by som, že chlapec nevie, kde je sever....pozbieral nejaké údaje a ide hrať na múdreho, sťa teplú vodu objavil. Hentaké články čítam, ako keby som mal bodák v prdely zapichnutý...

Nevravím, že údaje sú chybné...ale vravím, že sú neúplné !

Mimochodom, pozrite si, aké sú hodnoty určitých vyšetrení.
Posledný riadok je tiež dôležitý.
http://www.edusan.sk/pacient/vysetrenia/tabulky.htm
Je to zavádzajúce,neviem na čo to dáva ,keď dnes už výsledky z laboratória máš pekne +;- a norma
Na čo ???
Na TRT a aby si jeho mamča myslela a videla, že akého má synáčika šikulku.
Čo z toho, keď ten šikula téme rozumie jak ja do účtovníctva.
0 1
viktorviktor viktorviktor

viktorviktor je offline (nepripojený) viktorviktor

очищение кровеносных сосудов
http://100trav.com/ochishhenie-sosud...irectadvert.ru
2 0
wabi wabi

wabi je offline (nepripojený) wabi

Je to tu vážne zábava - koľko ľudí toľko chutí a názorov...
Ja sa vôbec nedivým že potom každý tápe, kde je vlastne pravda...?
Tiež som mal podobné problémy. Zvýšený cholesterol, trigliceridy a tiež som mal pocit, že sa zdravo stravujem...
Lieky som nemohol brať, pretože sa mi točila hlava z nich a nerobili mi dobre a tak som ich nebral...
Ospravedlňujem sa neprešlo to kontrolov gramatiky a preklepov...
Napíšem sem ako vždy pravdu. Krutú pravdu. Nebude sa vám tá pravda vôbec páčiť.
Pravde je to ale jedno. To vy sa s tým musíte vysporiadať. Buď to príjmete a pochopíte (väčšina má problém s čítaním a chápaním dlhšieho textu), alebo iba uveríte (nie každý dokáže všetko chápať, niekto môže len uveriť). Alebo to nepríjmete alebo neuveríte. Odmietnete prijať nepríjemné veci a strčíte hlavu do piesku. Otočíte sa, nasadíte ružové okuliare a budete popierať realitu života a zákony prírody. Môžete porušovať zákony spločnosti. Zákony prírody fungovania tohoto sveta sa však porušovať nedajú. Fungujú nezávisle na tom či im rozumiete a či s nimi súhlasíte. Napriek tomu sa smejem, že ľudia sa o to pokúšajú a dokonca si niektorí myslia že úspešne...

Ako ovocinár som mal pocit že čerstvé ovocie je tá najzdravšia potravina na svete a čím viac tým lepšie...
Trvalo mi to asi pol roka, pokiaľ som si to všetko zrovnal v hlave, naštudoval a pochopil. Odvtedy je to už zas skoro 2 roky a neprestávam sa o túto tému zaujímať. Už to nie je len teoria. Urobil som na sebe a ľuďoch vo svojom okolí "pokusy". Pribudli praktické skúsenosti. Všetko to do seba zapadá...
Našťastie dokážem kriticky študovať, analyzovať a zapájať i logiku zdravého sedliackeho rozumu...

Tí ktorí čítajú moje myšlienky vedia, že neodkazujem na google a nekopírujem cudzie texty.
Samozrejme ak chcem niečo napísať, musím najprv poznať všetky (v rámci možností) súvislosti. Nie sa zamýšľať a gugliť na danú tému jeden deň, ale roky a potom neprestávať čerpať informácie, pretože veda je vo vývoji a nemožno ustrnúť a zafixovať sa nastálo...

Je mi jedno čo si kto myslí, ja niesom svedok jehovov (nechcel som ich uraziť) a nepotrebujem šíriť svoju "vieru". Pretože nejde o Vieru, manželka je Mária... :-)

Vychádzal som najmä z 2 vecí:
1. Ľudia poznajú poľnohospodárstvo tak ako ho chápeme dnes - teda inak povedané Neolit len plus mínus 5 až 12 000 rokov ako v ktorej časti sveta. Vtedy sa výrazne zmenil jedálniček našich predkov. Začali najmä s obilovinami a cukrami. Obiloviny= škrob= cukor= sacharidy= uhlohydráty. Všetky moderné druhy potravín ich obsahujú v obrovských množstvách. Modernými nemyslím len tie ktoré sa v poslednom storočí doslova priemyselne vyrábajú a ponúkajú na regáloch marketov. Moderné sú tie, ktoré sme ako ľudia začali konzumovať ako poľnohospodári teda "len" niekoľko tisíc rokov. Prečo len?
Tu treba povedať, že naši predkovia spred asi 50 či 100 000 rokov a iste aj oveľa starší, boli presne rovnakí ako sme my. Ak by sa tu zjavili a obliekli sa do moderných šiat - pokladáte ich za normálnych ľudí... Ľudské telo sa za tak "krátku" dobu nezmenilo. Od nepamäti a to je dlho, veď naši predkovia na tejto planéte vznikli a žijú kontinentálne nie tisíce ale stotisíce a miliony rokov.
Najnovšie archeologické objavy posúvajú zámerné používanie ohňa na pečenie na obdobie približne spred 1,5 až 2 miliony rokov. Už vtedy si naši predkovia potraviny tepeľne upravovali, pretože boli tak straviteľnejšie a chutnejšie... Napokon náš chrup sa prispôsobil takto upravenej mäkkej potrave - to je za 2 miliony rokov úplne samozrejmé. Je to zjavné nielen na našich zuboch ale aj na zuboch našich predkov.
Napríklad na pestované obylniny a strukoviny sme si však ťažko zvykli za posledných 5 až 12 000 rokov. Ano nezabije nás to, keď si dáme napríklad chleba s džemom a zapijeme kravským mliekom. Teda nezabije nás to hneď. Dovtedy sa chodí s krčahom po vodu... Niekomu to trvá aj 20, niekomu aj 50 rokov pokiaľ dostane niektorú s najčastejších civilizačných chorôb. Nuž a niekto sa dožije 100 rokov aj keby ste mu sekeru na hlave dolámali a je jednoducho tak geneticky vybavený, že je takmer nezničiteľný pred dožitím 80 rokov a potenciál aj do 100 rokov... Tak pre vás "Hajlandreov", čo môžete jesť aj "klince posypané rádioaktývnym uránom" bez akýchkoľvek následkov to tu nepíšem. Rovnako sú medzi nami aj takí, ktorým nebolo či nebude dopriate dožiť sa ani len stredného veku, nech by robili čokoľvek. Aj keby žili tým najzdravším životom... Nech vám je útechou že napokon nás to dohoní skôr neskôr každého. Iste však má veľký význam snažiť sa urobiť niečo zo svojim životom. Napokon Aj ten najzravší musí mať šťastie... poznáte to...
Čo jedli naši predkovia po celé tie státisíce až miliony rokov? Na akú potravu sa prispôsobili? Nuž určite nie na žiadny chlieb, to jedno či biely, či čierny, či celozrnný... nič z toho nepoznali. Žiadna múka, žiadne cestoviny, žiadne strukoviny bohaté na škroby a škodlivé inhybítory. Aj ryža je obilovina. Ani zemiaky nejedli. Ale tie sú v Europe len tak nejak zo 200 rokov...
Biely cukor samozrejme že nemali kde vziať, ale ani hnedý ani žiadny iný. To že boli včely a med je pravda, ale koľko tých hniezd vyplienili za rok? A koľko medu mali z jedného vyplieneného divokého včelstva po jeho úplnom zničení? Ako včelár si to viem celkom dobre predstaviť...Schytali toľko žihadiel, že len málo kto bol taký hrdina že si to riskol... Čo však človek nespraví pre sladkú chuť na jazyku? Kľudne sa nechá aj doštípať od hlavy k päte za dve hrste plástov medu... Potom ich, ak vôbec trafí - bude ešte vidieť kade ide, polomŕtvy opuchnutý prinesie svojej vyvolenej... Tá to za desať minút zblajzne a v lepšom prípade pekne poďakuje a bude mu lízať rany. Divoké ovocie veľa cukru neobsahuje a je to len sezónna záležitosť.
Čo však je k dispozícii každý deň a je toho všade počas celého roka plno? Zelené listy, stonky, korene - zelenina od výmyslu sveta - stovky jedlých druhov... V riekach a mory plno rýb, lastúr škeblí. Všade plno zvierat a všetky po upečení báječne jedlé...
Ak by sme sa mali stravojať ako naši predkovia po miliony rokov, tak denne veľa zeleniny, hovorí sa že ad libidum ale nie rajčiny a papriky, tie skromne. Mäso zo zvierat pasúcich sa na lúkach a žijúcich v čistej vode. Vajcia od šťastných vtákov, nie z veľkokapacitnej hydinárne. Sem tam plané či aspoň polodivoké druhy ovocia počas sezony. Nie konzervované, čerstvé a všetkého moc škodí. Moc je tu v súvislosti s ovocím myslené oveľa menej než si predstavujete. Tak za hrsť bobulovín. Jedno obyčajné jablko je moc. Najlepšie žiadne jablko alebo len maličké a málo sladké. Je to moc cukru a je jedno že z ovocia. Cukor ako cukor. Telo naň musí reagovať rovnako - inzulínom a tak ďalej. (nie je tu toľko priestoru aby som sa rozpisoval o biochemických pochodoch a fyziógii reakcií našich tiel - nechám na záver nejaké odkazy - linky ak chcete ísť viac do hĺbky...)

2.
Budem znova veľmi stručný. V zásade poznáme 4 druhy základných zložiek obsiahnutých v potrave. Cukry, tuky, bielkoviny, ostatné bioaktívne látky.
Naši predkovia nám zanechali úžasné telo. Je schopné fungovať na dva druhy na sebe nezávislých pohonných látok... Tak ako auto hoci má len jeden motor môže fungovať na 2 palivá - na benzín a na plyn LPG. V jednej chvíli však funguje len na jedno s týchto palív. Buď je prepnuté na LPG alebo na benzín.
Naše telo využíva buď tuky, alebo cukry. Je úplne jedno aké cukry a aké tuky v tomto prípade všeobecne. Teda ak fičíme na cukroch (Obiloviny= škrob= cukor= sacharidy= uhlohydráty.) Organizmus má čo robiť a spaluje cukry. Hlavne aby sme mu cukrov nedali viac než spáli. Pretože všetky prebytočné cukry sa uskladnia vo forme tuku. (Je úplne jedno či pochádzajú z cukru rafinovaného či nerafinovaného, alebo medu, akú má farbu, alebo či je to cukor premenený zo škoru, či z mlieka, či dokonca z premenených bielkovýn - proteínov.) Pochopiteľne keď organizmus má dostatok, či dokonca nadbytok cukrov na pokrytie energetickej potreby, nemôže spracovávať na energiu tuky. Naopak nadbytočné cukry ešte premení na tuky. A to rovnako cukry z jablka či z chleba či z medu či z rafinovaného cukru či čohokoľvek čo som tu už menoval, alebo nemenoval...
Ak súčasne prijímame ešte aj tuk, tento sa pochopiteľne tiež začne spracovávať. Nemôže však slúžiť ako zdroj energie, pretože "jazdíme" práve na cukor. A tak sa uloží tiež do tukových zásob. Predtým však najmä tie nekvalitnejšie tuky obohatí naše telo o splodiny svojeho rozkladu a podiela sa tiež na nežiadúcich faktoroch na zhoršovaní kardiovasklárneho systému - cievy, srdce...
Ak súčasne prijímame viac bielkovýn najmä nekvalitných, pre ktoré organizmus nemá v takom množtve uplatnenie - nevyužije ich na obnovu svalov, tiež ich premení na cukry a uloží formou tuku. Predtým však vznikajú znova nežiadúce metabolity, ktoré zaťažujú organizmus, priam ho otravujú...
Samozrejme takto dôjde poľahky k obezite, k stukovateniu pečene k zvýšenej hladine cholesterolu, trigliceridov, k narušeniu prirodzenej rovnováhy organizmu. Zmenám vo vylučovaní hormónov. Organizmus sa musí s tým všetkým vysporiadať.
Navyše miesto pozitívnych bioaktývnych látok ako sú napríklad známe vitamíny a antioxidanty, ktorých vplyv je vo väčšej miere tiež sporný, si ľudia vdychujú dym a exhaláty nielen s cigariet a bežného ovzdušiaa alkohol v nevhodných dávkach o iných chemických prvkoch a zlúčeniných ani nevravím.
Čo vám teda skutočne škodí a kvôli čomu máte zvíšené hladiny nežiadúcich sledovaných markerov v krvi? Cukor (myslené samozrejme všeobecne aj - obiloviny= škrob= cukor= sacharidy= uhlohydráty) Pokiaľ neprestanete prijímať tento "cukor v širšom slova zmysle potiaľ sa nezbavíte nepriaznivých výsledkov rozborov vzoriek vašej krvy!

Existuje však aj druhá možnosť. Iné palivo. Jediná šanca ako odbúrať nahromadený škodlivý tuk je prestať prijímať cukor. (myslené samozrejme všeobecne aj - obiloviny= škrob= cukor= sacharidy= uhlohydráty) Telo nedostane palivo cukor na svoje fungovanie. Čo urobí? Musí siahnuť na zásoby. Robí to nerado. Najprv to zviera v nás- telo "kope" vystrája, chce cukor. Nesmieme podľahnúť, hoci zvieratko - vlastné telo sme si za tie roky veľmi obľúbili a neradi mu odopierame. Veď som človek a nie zviera! Ak vydržíme, telo si začne odoberť energiu z tukov a bielkovín. Pozor na bielkoviny! Dáme mu len toľko gramov bielkovín, koľko je polovica vašej optimálnej hmotnosťi v kg bez zbytočného tuku. Teda povedzme okolo 50g. Bielkoviny sa však myslia plnohodnotné živočíšne bielkovyny. Najlepšie mäso z prežúvavcov, pasúcich sa na tráve, alebo vajcia od sliepok ktoré videli v živote trávu na dvore a podobne. Samozrejme ak nemáte kúpte aspoň v obchode alebo sa ohláste rád vám s tým pomôžem, mám nejaké zásoby nielen dobrých rád (kontakty telefonické najdete na mňa: na stránke: asimina.webnode.sk)
Telo teda siahne po tukových zásobách, ktoré bude postupne odbúravať. Budete "jazdiť" na tuky. Samozrejme len ak sa vyhnete akýmkoľvek cukrom (myslené samozrejme všeobecne aj - obiloviny= škrob= cukor= sacharidy= uhlohydráty)
Čo teda jesť v tomto období iba listovú celeninu a hľuzy okrem zemiakov a škorbovej zeleniny. (teda dobá je cvikla iba surová alebo varená, reďkovka, kaleráb celer a pod.)
Okrem toho zdravé bielkoviny ale iba v uvedených množstvách neprekračovať.
Ako často jesť? Zabudnite na to, čo vám kto narozprával. Jedzte raz denne. Najlepšie keď sa vrátite z práce domov - skrátka ráno nič, na obed nič iba čistú vodu alebo čaj. Okolo 17:00 sa môžete nadlabnuť menovanej zeleniny koľko chcete a dajte si aj to mäsko akokoľvek upravené, môže byť kľudne aj mastné, to nevadí ak to nekombinujete zo žiadnymi cukrami a teda ani ovylovinami, múčnymi vecami ani škrobovími vecami, lebo to všetko sú tiež len cukry. Samozrejme žiadne džusy alebo sladené nápoje v žiadnom prípade. Kávu môžete ak to nepreháňate a bez cukru samozrejme. Tiež žiadne mliečne výrobky ani mlieko. Ani žiaden alkohol samozrejme.
Pozitívne je, že nemusíte vôbec cvičiť a športovať. Samozrejme ak chcete môžete, je to zdravé, ale nie je to nevyhnutné. Tiež ak neprijímate cukry, môžete prijímať kľudne soli koľko vám chutí (soľ vôbec nevadíí) živočíšne tuky môžete, veď napokon o tuky vám ide. Organizmus začne šľapať na tukoch. Je jedno či to budú tuky z vašeho tela vaše zásobné tuky alebo tuky z iného zvieraťa.
Ak to vydržíte, behom mesiaca sa budete cítiť báječne, schudnete samozrejme aj z vnútorného a pečeňového tuku a výsledky v krvy sa rapídne zlepšia.
Ak to porušíte všetko začne odznova, ak to porušíte čo len raz za týždeň nebude to dobre fungovať. Oplatí sa vydržať...

To čo som tu napísal zaberá na 100%. Nepotrebujete vôbec žiadne tabletky už nikdy žiadne tabletky, už nikdy nebudete musieť chodiť lekárovi, židne zápaly, žiaden cholesterol, žiadne problémy s tlakom, žiadne civilizačné choroby, žiadna rakovina,

Len to vydržať. Udržať to blbé zviera telo na uzde. Ide vám o život. Je to len na vás...
Neexistuje iná ľahšia cesta. Prírodné zákony neopklamete. Klamete v takom prípade len sám seba. Toto je celá krutá nahá pravda. Je to len na vás a na vašej vôli!
Ak vám niekto hovorí niečo iné... iba sa mu zasmejte...

Doba v ktorej žijeme z nás robí pomýlených lenivcov. Hľadáme skratky a ľahšie cestičky. Tabletka však nie je riešením. Skúsenosti predkov neboli vnukom odovzdané, namiesto toho nás ohlupujú kampane z televízie a masmédií. Politici si len medlia ruky. Domáce zvieratá už nevidieť sa pásť, namiesto toho majú za volov, baranov, sliepky a husi nás zblbnutých otrokov s ohnutými chrbtami držíme hubu a krok... Tancujeme jako nám falošne píska banda príživníkov a zlodejov...
Vlastné potraviny sú podstatne zdravšie než cukrami, škrobmi, skrátka uhlohydrátmi nabité svinstvá z obchodných reťazcov, ktoré nám nielen skracujú život ale po čase spôsobujú aj vážne civilizačné choroby ako sú cukrovka, infarkt, porážka, rakovina, kronova choroba, skleróza a iné...
Nemyslite si že niekomu záleží na vás okrem najblyžšej rodiny možno. Dostanete chlieb a hry a to čo najlacnejšie v patričnej „kvalite“, aby ste nezdochli hneď ale až krátko po dôchodku, keď z vás vycicia posledné peniaze a zbytky života naše zdravotníctvo a farmaceutický priemysel.

Ešte jedna vec. Komu neni rady tomu neni pomoci vraví sa.
Ak chcete čokoľvek konzultovať som vám k dispozícii...
4 2
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

wabi, čo k tomu dodať? Asi nič.
len moja vlastná skúsenosť - trvalo mi dva roky, kým som pochopila, že ono to ovocie fakt nie je tak zdravé, jak sa o tom hovorí. Že mi fakt robí problémy. A že rôzne šťavy, mixovance... to je pre telo v konečnom dôsledku riadny zaberák....
1 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Dáša_
wabi, čo k tomu dodať? Asi nič.
len moja vlastná skúsenosť - trvalo mi dva roky, kým som pochopila, že ono to ovocie fakt nie je tak zdravé, jak sa o tom hovorí. Že mi fakt robí problémy. A že rôzne šťavy, mixovance... to je pre telo v konečnom dôsledku riadny zaberák....
Súhlasím s Kvakou a Peggynkou, trochu vyššie príspevky, ale aj s wabim.
Včera priložil do témy Potraviny 220870Remeselník,stavbár
Milan Calábek: Fruktóza jako sladidlo ničí naše játra a způsobuje obezitu



S autorom súhlasím nielen s prístupom k fruktóze. Ale treba ju správne dávkovať do organizmu, každý organizmus je individuálny. Otec mal ťažkú dg, a vyliečil sa o.i. aj domácim ovocím, nevynechal ho zo stravy.
Jedol všetko, uprednostňoval slovenskú kuchyňu.
Ja sama som bola pred pár rokmi vyše roka bez ovocia, uhľohydrátov a nechýbali mi. Zeleninu som jedla v surovom stave 4 denne, na obed na pare, alebo hustú polievku z nej. Jedinou bielkovinou bolo jedno domáce alebo bio vajce z obchodu v rámci obeda na mäkko a kozí jogurt 1 Dl s ľanovým olejom a ľan. semienkami, 5 neolúpaných mandlí (mixér) 2x denne ráno a večer. Bez cukru, ráno 1 ČL medovicového medu, denne 7 ks sušených biodatlí namočených vode aspoň 4 hod. Krásne nabobtnajú, cukor z nich sa vyplaví do vody, mohla sa vypiť. Plus bio oleje makový, z čiernej rasce po 1 ČL, spirulina, francúzsky íl, 3 l vody, šťavy zo zeleniny (cvikla, zeler, petržlen, mrkva) jednodruhové 2 Dl s vodou 1:1, t.j. 4 Dl spolu. Všetko však pod dohľadom lekára.
Tlak, cholesterol do normálu za 6 týždňov.
Tesne predtým mi bol predpísaný statín. Vždy sa mi pohyboval do 6. Dvakrát v živote mierne prekročený, po prvýkrát sa ma internistka spýtala, či chcem lieky alebo ho stiahnem stravou. Rozhodla som sa pre zmenu stravy. Ale viem, že išlo v tej dobe o stres. Po čase sa chol. upravil. Tiež mám skúsenosť, že sa mi zvýši cholesterol, ak mám menej pohybu, po úraze a pod.
Po druhýkrát mi ho iná internistka predpísala bez opýtania, aj som liek vybrala, ale keď som zbadala tie veľké pilule, tak stopka. Ten som stiahla hore uvedenou diétou, kedy sa odstraňovala gastroporucha, a nadobúdala acidobázická rovnováha.
Pokiaľ nemá človek nejakú metabolickú poruchu (niektoré deti sa s ňou už narodia - cholesterol), nech sa pokúsi znížiť cholesterol iba stravou. Ide to. Sme to, čo jeme.
3 1
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

buchač
buchač
Aj ja...a ešte pravdivejšiu a krutejšiu ... a tá moja sa už vôbec nikomu nepáči !!!
Poniektorí ju nezvládnu až v takej miere, že sú schopní aj sťažovať sa u zodpovedných na moju netoleranciu.
Sledujem, že pravda sa proste nenosí...
Ale nosí, iba ju treba hľadať.
Však diskutuj, každá informácia a hlavne zažitá skúsenosť môže byť prínosná. Ale ty málokrát radíš, na tvoje príspevky si treba dlho zvykať. Keby si zmenil trochu iný prístup, aspoň pri výžive. Ja si prečítam skutočne rada všetko.
Inak ten Calábek z videa od 220870Remeselník, stavbár, bol žiakom Kahudu, veľmi známa osobnosť v CZ, už nežijúca. Čechy sa trochu líšia od našej mentality.
https://cs.wikipedia.org/wiki/Franti%C5%A1ek_Kahuda
Vyberiem ešte jeden diskusný príspevok, kde padlo jeho meno, prvý príspevok zhora, sú to pravdepodobne pre väčšinu ľudí neznáme informácie.
http://www.zdravi-az.cz/Forum/viewto...t=239&start=75
DJ_IRK píše:
Chtěl jsem poukázat na skutečnost, že člověk při svém daném stylu života přichází do styku a konzumuje věci s hodnotou jak vyšší, tak nižší. Tyto energie se poté vzájemně eliminují a "průměrují", a výsledkem je záření jednotlivého člověka.

Jak bylo popsáno, zdravý člověk vyzařuje energii o vlnové délce 6500 Å. Vyhýbáním se věcem a potravinám s energií nižší a vyhledáváním energie s vyšší vlnovou délkou než 6500 Å by mělo zapříčnit nárůst energie člověka jako takového. (Například krmit se pouze čerstvým ovocem a zeleninou, zajídat to pečenými brambory, zapíjet čerstvou přírodní minerálkou a nahřívat se infrazářičem....) ;-)

Mě osobně by tedy velice zajímalo, jak se na člověku projeví, a jak to sám na sobě pozná, že jeho tělo nevyzařuje energii o vlnové délce 6500 Å, jako na to byl zvyklý doposud, ale třeba 8000 Å. Tato myšlenka mě velice láká, a myslím že to v brzké době vyzkouším - tedy jako pokus, čistě ze studijních důvodů....

Jen by mě zajímalo, jak je to s potravinami typu sůl a mouka. NA jednu stranu je označujete za bílé jedy, ale v úvodním článku píšete, že mořská sůl emituje vlnění délky 9000 Å, nebo "Obilí v celých zrnech to vyhrává, jednak svou vysokou radiací a jednak tím, že tvoří nejobjemnější složku naší výživy. Pšenice září 8 – 9000 Å, pohanka, oves, kukuřice 8500 Å. Vařením obilí jeho radiace stoupá až na 9 – 10000 Å. Čerstvě namleté obilí září jako zrní a kváskový chléb z čerstvě namletého obilí má 9200 Å". Tedy by měly být prospěšné, nemám pravdu?

Odpoveď.
To je sice většinou asi pravda, nicméně obsáhle se zde tímto problémem zabýval zmíněný MUDr. František Kahuda, DrSC a je vypracováno dost věděckých materiálů z nichž plyne, že třeba senzibilové se pohybují výrazně výše. U těch potravin, se třeba uvádí někdy i vhodné uvaření, což paradoxně vyzařování zvyšuje. Na rovinu řeknu, že jsem problém do hloubky nikdy nezkoumal, chtěl jsem pouze na tento fakt upozornit a domnívám se, že pro syrové a kvalitní potraviny to jednoznačně platí a funguje. Jinak nahřívání infrasaunou považuji za velice užitečné, čili i zde mohu jenom doporučit."
.
Proste kuchyňa a príprava stravy je jedno veľké chemicko-fyzikálne laboratórium, pre laika aj vedca, výživárov otvorená nepreskúmaná pláň.
Pýtam sa za seba, otvoriť sa intuícii, chuti po konkrétnej potravine, nechať si otestovať pre seba okruh vhodných potravín, ako je to s GMO potravinami? Sú ich fyzikálne hodnoty iné ako pre NO GMO?
0 1
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

Vrátim sa k tomu ovociu - mne moje telo dávalo roky signály, že ho nemám jesť. Vypiť čo i len pohár čerstvého muštu z domácich jablk - dva dni krčov v bruchu, zjesť viac ako 2-3 bobuľky hrozna - to isté. Jablko, pomaranč len tak pochrúmať - normálne ma štípal jazyk. Nedokázala som to dešifrovať. Dokonca sa aj jedna lekárka podujala to vyšetriť, ale na nič neprišla.
My sme doma ovocie v podstate nikdy nepovažovali za jedlo. Mali sme obrovský ovocný sad, k dispozícii bolo vždy voľne, za normu sa u nás považovalo, keď sme denne zjedli misku jabĺk, veď sú zdravé.
Po rokoch mi lekárka povedala, že denne maximálne jedno malé jablko, alebo tak 8 bobuliek hrozna, banán ked, tak polovičku.
A ja som stále bojovala, ved aspon sušené ovocie, aj to je zdravé. No figu borovú. Aspon pre mna to neplatí.
Stále mi príde, že by som si dala. A občas aj neodolám. Ale viem, že to odtrpím. A nielen kŕče a brušné záležitosti. Druhý stupeň je koža a príšerné svrbenie... To je už záležitosť cukru.

Takže ovocie áno, ale s mierou. S veľkou mierou.... Pre bežných ľudí. Samozrejme, sme prudko individuálni - niekomu nemusí škodiť, niekomu roky nemusí škodiť. Ale sú typy, ktoré fakt nemôžu a musia si dávať pozor.
0 1
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

Wabi ma z velkej casti pravdu, ale nebol by som az taky extremista. Tiez ma prekvapil nazor, ze pri spravnom stravovani nie je potrebny pohyb. Pohyb nie je len o spalovani kalorii a chudnuti. Ked se clovek nehybe, neprudi mu krv, nefunguju poriadne ziadne organy. Napriklad oblicky potrebuju urcity tlak a prietok krvi na svoje fungovanie. Dalej drobne kapilary, vsade, aj v mozgu, tam sa tazko nejaky kyslik dostane bez pohybu...
2 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať