Zavrieť

Porady

Ročné zúčtovanie za 2012 - pracovala som v ČR ale úplne som v tom stratená.

Dopredu sa ospravedlňujem za svoju nevedomosť, mám pocit že som jediná čo to nechápe..
Od 1.1.2012 do 31.12.2012 som pracovala v ČR na TPP. Ku koncu roka som dostala výpoveď s trojmesačným odstupným. Do teraz som registrovaná v ČR na úrade práce, boli mi vyplácané dávky v nezamestnanosti.
Keď som odchádzala zo zamestnania, účtovníčka sa ma pýtala či chcem aby mi urobila ročné zúčtovanie, ale z debaty vyplynulo že ja to nepotrebujem, resp. niečo také. Bolo to moje prvé "ozajsné" zamestnanie, o zúčtovaní neviem veľa, proste som to nechala tak.
A teraz otázka - až sa hanbím - mám neaké povinnosti voči štátu? Daňové priznanie, či to ročné zúčtovanie? Bohužial tieto pojmy mi nič nehovoria, snáď tu je niekto chápavý a ochotný a nájdem vysvetlenie.
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    mas danove povinnosti v CR ... ak si mala za cely minuly rok prijmy len z CR, a je mozne ta povazovat za rezidenta CR, na SVK nebolo potrebne podat DP

    najdi si niekoho kto ti vie spracovat dodatocne DP v CR (skus oslovit uctovnicku v povodnom zamestnani)

    doplnenie: ak ti vyjde nedoplatok na dani, tak moze byt pokuta, ale predpokladam, ze to nebude nejaka velka ciastka

    pozri ceske zakony o dani z prijmov a danovy poriadok:
    http://www.zakonyprolidi.cz/cs/1992-586
    www.zakonyprolidi.cz/cs/2009-280
    Naposledy upravil avalik : 23.08.13 at 15:54
    carrie123 ďakujem za radu, je možné že budem pokutovaná alebo budem mať problémy kvôli neskorému DP?
    avalik doplnila som odpoved

    Ročné zúčtovanie za 2012 - pracovala som v ČR ale úplne som v tom stratená.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.