Zavrieť

Porady

výkaz nedoplatkov RZZP a daň zo závislej činnosti

Zdravím, prosím, ked zrazím zamestnancovi nedoplatok ZP z výkazu nedoplatkov cez mzdu, môžem mu hned znížiť daň zo závislej činnosti? Alebo až v ročnom zúčtovaní dane ? Voľakedy som mohla, ale cca 3 roky som nedoplatok nemala, ďakujem
Tak som sa poradila sama so sebou,že to veru urobím už teraz, lebo do ročného zúčtovania zabudnem....
Naposledy upravil JM1968 : 27.08.13 at 09:18
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

    Jarka jméno mé :) kn-alka
    Zrazená daň z preplatku na ZP sa považuje za vysporiadanú, nemožno si ju uplatniť - vrátiť od štátu.

    Alebo na čo myslíš - znížiť daň zo závislej činnosti?
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    JM1968 nedoplatok, nie preplatok, čiže máme výkaz nedoplatkov a na ňom uvedený upravený výsledok zamestnávateľa nedoplatok 70€ a zamestnanca nedoplatok 30€, čiže ZP odvediem 100, ale tých 30 mám zraziť zamestnancovi, je to poistné, takže mu má aj znížiť základ dane, alebo tomu nerozumiem.....ďakujem
    kn-alka Nahodila som to do softu, nedoplatok na ZP nahodil medzi ostatné odvody, takže z hrubej mzdy odpočítalo odvody aj s týmto nedoplatkom, odpočítalo nezd.časť a z toho bola vypočítana daň, takže ÁNO, z hrubej mzdy odpočítaš aj tento nedoplatok, tým ti vyjde nižšia daň.
    JM1968 ďakujem, pekný deň
      zbaliť

    výkaz nedoplatkov RZZP a daň zo závislej činnosti

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.