Zavrieť

Porady

ako 30% ID môžem mať dobrovoľné pripoistenie?

Dobrý deň.
Bol som rok na platenej PN, teraz po roku pokračujem v neplatenej PN a pred týždňom som bol na komisii a dali mi 30 bodov na moju diagnózu a stále mám bolesti ako celý rok. Som zamestnaný, ale nemôžem už ďalej vykonávať túto prácu, to mi povedali aj odborní lekári. Ako môžem pokračovať a môžem sa aj dobrovoľne pripoistiť?
Ďakujem za rady
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    Môžeš sa dobrovoľne poistiť ... ale! Pozri toto, že koľko to stojí: http://www.socpoist.sk/2135-menu/55433s
    pomohol by nejký PP - aj na malý úväzok, brigáda (nejaká ľahšia práca) - a potom to riešiť aj dobrovoľným poistením ??
    Inak - neboduje sa ... pri ID sa vlastne zisťuje pokles schopnosti pracovať (v prorovnaní so zdravou osobou) - udáv sa v %. Ak posúdili len o 30% - tak nie si ID.
    Naposledy upravil Katy a R : 27.08.13 at 10:12
    MIG_6 no hneď ako budem mať ukončenú PN, tak dostanem výpoveď, lebo tú prácu, čo vykonávam už robiť nemôžem a budem musieť ísť na ÚP, ale stále mám dosť silné bolesti a musím brať lieky proti bolesti, takže asi budem musieť ísť znovu na PN, môžem sa predtým dobrovolne poistiť? a po akej dobe môžem ísť zase na PN?
    ešte sa idem aj odvolať v SP
    veronikasad Vznikne ti nárok na dávku v nezamestnanosti ?

    ako 30% ID môžem mať dobrovoľné pripoistenie?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.