Zavrieť

Porady

Olej na drevenu podlahu

Prosim Vas o radu.......na drevenu podlahu na chalupe chceme pouzit napustaci olej, ale chceli by sme ho tmavsi, neviete poradit, ci sa da namorit drevo a ci chyti olej potom don?
Usporiadat
Téma je uzavretá.
vulxy vulxy

vulxy je offline (nepripojený) vulxy

dost nejasna otazka....najprv chces namorit ...potom olej???...ja som si namoril v jednej izbe(smrek) sletlejsim teak-om a musim si vynadat .-..to bola najvacsia hlupost aku som mohol urobit...prvy rok este akotak ale teraz vyzera strasne hnusne,akoby spinava-plesniva a uz tomu nic nepomoze,mam este dve izby tiez smrek ale uz sa ich ani nedotknem,su pekne tak ako su....surove.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Radomir_svk Radomir_svk

Radomir_svk je offline (nepripojený) Radomir_svk

Drevo aj tak stmavne ked je podlaha nova das napustaci olej, ja som daval tiez a rok pekne drevo stmavlo, drevo ked napustis olejom tak ti neostane ako ked ho nalakujes befarebnym lakom.
0 0
Stefan2005 Stefan2005

Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

!
Drevená podlaha napustená olejom sa nezvykne moriť, ale tónovať aj farbiť s krycími alebo transparentnými dekoratívnymi voskami; na ne sa odporúča naniesť ďalší náter tvrdým voskom.
Vo všeobecnosti sa doporúča ošetrenie drevených podláh u tmavého dreva, u svetlých odtieňov tento postup vyžaduje precíznosť pri napúšťaní a náročnú údržbu v budúcnosti
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Namoriť sa dá ...
Olej sa chytí ...

Výsledok uvidíš neskôr ....

Ale nič predsa nevráni urobiť nejakú kontrolnú vzorku niekde v kúte miestnosti a po nejakom čase ( zima ide ) natrieť komplet podlahu , alebo upustiť od zámeru ...

Holt , ale náklady na matroš budú nejaké , takže by som kupoval čo najmenšie možné balenia ...


Záleží aj od podlahy , o akú sa jedná ...nová - stará ...
Ak nová , drevo stmavne po určitej dobe samo a chytí pekný odtieň ...
Ak stará , nuž nejaký repas sa občas hodí ....

Ale osobne by som ten olej nepoužíval ...
No to je iba môj názor...
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať