Zavrieť

Porady

vyrovnanie podkladu pred pokladkou dlazby v exterieri

Potreboval by som rychlu radu. mam terasu kde som zacal lepit dlazbu, ale v strede som mal vzdy vyskovy rozdiel aj 2mm. Zistil som, ze terasa ktora je vybetonovana ma v streda preliacinu po vcelej dlzke. V strede je rozdiel cca 1cm oproti krajom (polozena vodovaha cez celu terasu). Cim to mam vyskovo dorovnat? Predstavujem si to tak, ze zoberiem zrovnavaciu latu, nieco dam do toho stredu a stiahnem to do roviny. Probem je, co tam dat? polozenu dlazbu som vytrhal lebo to vyzeralo fakt zle. da sa na to pouzit napriklad piesok s cementom? Ako som uz pisal povrch je beton.

no takze ja osobne som zistil dve moznosti. Jedna trosku lacnejsia ako druha.. ale pracnejsia a moc neopdorucana.. jedna ta horsia je dorovnat to murexin flex lepon na ktory lepim dlazbu.. stoji asi 9eur za 25kg a je to na tenkovrstvove lepenie takze vyrobca udava max hrubku 5mm. Ide o to ci to nieje trochu prehnane.. druha trochu drahsia moznost je murexin nivelak pre vonkajsie pouzitie. Stoji cca 20 eur za 25kg, zrejme by sa s tym nebolo treba tak hrat ako s lepom a zrovna to priehlbiny vo vsetkych smeroch. A tiez som zistil, ze s tym 1cm som to prehnal asi.. je to trochu menej.
Naposledy upravil alltracboy : 02.09.13 at 10:58
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    lapejko je offline (nepripojený) lapejko

    živnostník remeselník lapejko
    správne postupy na pokládku dlažby na terasách sú na http://www.schlueter.cz/tyrmi-prokliky-k-balkonu.aspx a je strašná naivita myslieť si, že to laik zvládne lepšie ako predtým zlý remeselník, okrem toho škoda peňazí na takéto pokusy...
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    alltracboy predtym tam nebola dlazba, iba som ju zacal lepit a zistil som , ze to nepojde tak lahko kvoly tej nerovnosti. vytrhal som dlazbu ktoru som spravil par hodin pred tym.. asi 4 rady. najprv musim niecim zrovnat terasu. Inak je to kryta terasa pod strechou, voda sa tam dostane iba ked nafuka..
    lapejko dajú sa použiť lepidlá na kameň, napr. Murexin Trass, je až do hrúbky 2 cm a je určený na lepenie ťažkých dlaždíc nerovnakej hrúbky
    alltracboy islo miskor o to, ci dalsie lepidlo po dlazbou nebude robit neplechu.. ci sa nebude casom odlupovat.
      zbaliť

    vyrovnanie podkladu pred pokladkou dlazby v exterieri

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.