Zavrieť

Porady

Čo urobiť s vykopanými koreňmi stromov?

Pred pár rokmi nám pri kalamite v záhrade popadali stromy. Vtedy sme spílili iba kmene stromov, nebol čas riešiť čo s pňami. Tento rok sme všetky pne (korene) v záhrade vykopali. Je ich spolu 9 kusov. Teraz však vyvstala otázka, ako sa legálne zbaviť vykopaných koreňov. Kompost neprichádza do úvahy - záhrada je malá, korene sú pomerne veľké a zaberajú veľa miesta (aj keby sa mi ich nejakým zázrakom podarilo posekať na menšie kusy, na čo nemám síl, zavadzali by). Aké máte skúsenosti s likvidáciou, príp. vývozom koreňov stromov?
stormcatcher už som som sa začal báť, že ma s ničím neprekvapíte.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    pablito74 je offline (nepripojený) pablito74

    pablito74
    Skus sa informovat na obecnom urade, co s takymto odpadom. V niektorych dedinach sa mozu taketo korene a pne vozit na vopred urcene miesto, ktore treba napr. zasypat a pod.
    yayulka99 Vďaka, skúsim im teda zavolať.
    yayulka99 tí rozoberú rovno aj celú chatu a mám po starostiach
    pavol54 Keby osadníci chceli pne tak nerežú stromy na úrovni pása to je ťažká práca

    pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

    pavol54
    škoda lopoty, drevo je uhlík, hnojivo obsahuje dusík, mal si navŕtať niekoľko dier rypnúť tam močovinu a za pár rokov by si mal drevo napolo rozpadnuté v prírode musí existovať vyrovnaná uhlíková bilancia, prečo si myslíš že polia sa na jeseň intenzívne damujú (okrem iného aj preto aby sa ľahšie rozložili rastlinné zbytky tým že sa uhlík s dusíkom viažu na seba)
    yayulka99 Vďaka za radu, pred výkopom som zvažovala aj túto alternatívu, ale nemohla som čakať niekoľko rokov. Ešte túto jeseň ideme prekopať komplet celú záhradu a pripraviť na sadenie + iné úpravy. Pne proste zavadzali a museli ísť preč. Už je po nich, len ich musím dakde odpratať, aby sme sa mohli pustiť do hore spomenutých úprav.
    julysak Dobre je najprv rozštiepať a usušiť.

    osky je offline (nepripojený) osky

    osky
    ja neviem,kolko rocne stromy to boli?to maju tie pne tak obrovsky obvod?
    vyhod to dakde dolesa alebo do prirody,tam sa to krasne rozlozi a nikomu sa neublizuje.ja myslim ze to nemusis ani hlasit a OU.ale ak mslis ze je to protizakonne,tak potom nic.ja nemyslim ze je na Tom nieco zle.

    nie je to ni odpad ine veci,ktore bezne nachadzame v jarkoch por cestach......
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    pavol54 To by ako vyzeralo keby si každý vysypal na niekoho pôdu(lebo každý kus prírody niekomu patrí) piliny korene konáre psie výkaly s odôvodnením však sa to rozloží a to už nehovorím o názore že použité hygienické potreby sú tiež z buničiny takže sa rozložia. nedávam neužitočné ale komentujem to nebola dobrá rada
    pablito74 Ja viem ako by to vyzeralo, lebo u nas uz to tak vyzera. Osky musis uznat ze pne a korene vedla cesty pri jarkoch tiez nevyzeraju najlepsie. Do lesa je to tiez niekde problem, lebo ako bolo spomenute, vzdy sa jedna o nieci majetok, a nikto nechce mat bordel v lese.
    julysak Zavolaj záhoráckeho policajta s obuškom. Ten zakričí:
    V mene zákona. Korene rozendzice sa.
    A uvidíš ako sa rozondia.
      zbaliť

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Skúsenosti ???

    Buď nahádžem na vozík a odnesiem na skládku ...
    Alebo poviem obecnému šoférovi , nahádžú to makači VPP na multikáru ...skončí to taktiež na skládke ...
    Budúci týždeň takto mienim poriešiť pár polien , ktoré sa neoplatí ( veľká makačka )
    Nema problema ...
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    yayulka99 keď má niekto kontakty... nie si náhodou z okolia BB, že by som VPP makačom prihodila do multikáry?
    buchač Nie , nie ....to nie sú kontakty .
    To je bežná prax v obci , kde mám chalupu ...
    yayulka99 tak to ti teda gratulujem. máš chalupu v dobrej obci. kiež by to tak fungovalo všade
      zbaliť

    Čo urobiť s vykopanými koreňmi stromov?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.