Zavrieť

Porady

Ako ďalej postupovať pri platobnom rozkaze

PR je právoplatný. Odporca prevzal PR, odpor nepodal.
1. Ako mám ďalej pokračovať? Aké papiere mám nachystať a komu ich poslať?

2. Čo v prípade ak neviem čo je s platobným rozkazom. Neviem či je právoplatný, či si ho prevzal.
4 komentárov     zbaliť
tictac7 aj tú druhú otázku sa pýtaš? veď na to už máš odpoveď 14.8.....
sunny2312 áno pýtam sa.Prepáč nikdy som to nerobila a neviem ako mám postupovať. Dobre pošlem PR na súd nech mi to potvrdia a potom čo mám robiť. Iba vezmem PR a odnesiem ho exekútorovi? Čo v prípade ak neviem čo je s PR?
draik Nepíšte tú istú otázku dvakrát - raz ako novú otázku a raz do vašej existujúcej otázky o danej téme.
sunny2312 Ospravedlňujem sa a ďakujem za odpovede
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Moja SRO je offline (nepripojený) Moja SRO

    Moja SRO
    Zisti na súde, či je PR právoplatný a vykonateľný. Ak áno, daj na ňom vyznačiť doložku právoplatnosti a vykonateľnosti. Následne treba vyhotoviť Návrh na vykonanie exekúcie, právoplatný a vykonateľný PR bude tvoriť jednu z príloh, a podať vec exekútorovi. Ak s tým nemáš skúsenosti, treba osloviť advokáta, ktorý vyhotoví všetky podania a bude ťa v exekučnej veci zastupovať.
    draik Podanie návrhu na vykonanie exekúcie je tak jednoduchý úkon, že zastupovanie advokátom nie je potrebné. Normálny exekútor poradí, ako spísať návrh a či je spísaný návrh v poriadku. Zastupovanie advokátom by prichádzalo do úvahy, ak by si oprávnený bol istý, že pohľadávku od povinného vymôže. Inak sa mu trovy exekúcie navýšia aj o trovy právneho zastúpenia.

    Ako ďalej postupovať pri platobnom rozkaze

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.