Zavrieť

Porady

Založenie sro, mám to urýchliť?

Dobrý deň,
som živnostník a plánujem založiť na 100% s.r.o. na začiatku budúceho roku (teraz ju ešte nepotrebujem), avšak teraz od oktobra schválili povinnosť uložiť realne na účet 5000.- (čo je problém pre mna momentálne), chcem sa preto spýtať (zrejme Vás čo zakladáte s.r.o.), či si mám založiť s.r.o. už teraz, alebo už ste vymysleli nejakú inú legálnu možnosť ako založiť s.r.o. aj keď nemám tých 5000,- . Ďakujem za odpoveď.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Economic je offline (nepripojený) Economic

    majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac Economic
    Ja osobne doporučím založiť ju určite teraz. Nebudeš musieť riešiť vklad do ZI. Pokiaľ nemáš 5 000.- na ZI, určite je pe teba výhodnejšie založiť ju prostredníctvom elektronického podania aj na ŽÚ aj do OR. Ušetríš polovicu na súdnom poplatku, na overovaní, na správnych poplatkoch.... Je nás tu viac, čo poskytujeme takéto služby. Stačí si len vybrať.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    tiež sa prikláňam k názoru založiť sro už teraz a dať RUZ za rok 2013 - sro bude mať akútakú históriu.
    Kedže si živnostník, zrejme peniaze "točíš" a nemá v žiadnom momente 5000 EUR na účte alebo v hotovosti? Pýtam sa, lebo si uvedom, že stačí aj po novom roku resp. od účinnosti novely zákona síce zložiť 5000 EUR na účet v banke - dostaneš výpis a následne ti nič nebráni tie peniaze vybrať a použiť. To však už ty musíš vedieť, či máš túto možnosť - dať dokopy na krátku dobu 5000 EUR.
    Dáša_ celkom nesúhlasím s tým, že s ňou nebudú žiadne starosti - daňové priznanie sa podať musí. A aj súvisiace výkazy.

    focalor je offline (nepripojený) focalor

    focalor
    ja by som len poopravil, že povinnosť zložiť vklady na osobitný bankový účet bude až od 1.12.2013, keď však návrh zákona schvália... pričom stačí do 1.12.2013 podpísať všetky potrebné listiny a návrh na zápis do OR podať stačí do 28.2.2014...
    derek191919 Cauko, vieš mi dať aj nejaký link na to čo píses, lebo som našiel minimálne 3 články, že ak to schvália tak to nadobudne účinnosť od 1. októbra 2013 napr:: http://podnikanie.etrend.sk/podnikan...onahlajte.html
    Dakujem.

    Moja SRO je offline (nepripojený) Moja SRO

    Moja SRO
    Návrh zákona je v takom znení, ako píše focalor......kto však vie vopred zaručiť, čo a v akom znení náš zákonodarca schváli????
    Ak je pre teba problém vydokladovať existenciu 5.000,- €, tak treba spoločnosť založiť už teraz. Budeš mať síce povinnosť do 31.03.2014 podať DP, ale bude to o to jednoduchšie, ak spoločnosť v tomto roku nebude mať žiadne aktivity.

    Založenie sro, mám to urýchliť?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.