Zavrieť

Porady

preddavok na daň pri minimálnej mzde

Dobrý deň,
mám minimálnu mzdu (v hrubom 337,70 Eur, poistné 45,2 EUR, preddavok na daň 55,57 EUR, v čisom 236,91 EUR).Chcem sa spytať ohľadom preddavku na daň, či je spravne ze mi ho zamestnavatel zraža, pripadne ake su moznosti. Som obyčajny laik, poprosim jednoducho vysvetlit. DAKUJEM pekne.
S pozdravom

Zuzana
Mila123 si poberateľom dôchodku?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

    Jarka jméno mé :) kn-alka
    Máš len toto jedno zamestnanie? Ak áno, mal si podpísať vyhlásenie, v ktorom uvedieš, že si uplatňuješ nezdaniteľnú časť základu dane, čím ti nevznikne povinnosť platiť daň.


    Uvedené neplatí, ak si poberateľom starobného dôchodku !!
    Naposledy upravil kn-alka : 09.09.13 at 09:01
    12 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    zuzina667 áno, iba toto jedno zamestnanie mám. čo to pre mna znamená, následne, ak to podpisem? nebudem platit tych 55,57 EUR (budem mat tym padom cistu mzdu 292,48 EUR?) a pri danovom priznani potom ako postupovat?.....
    Ďakujem pekne za odpoved.
    kn-alka ak podpíšeš toto vyhlásenie, už sa ti nebude strhávať tých 55,57 €. V ročnom zúčtovaní, alebo daňovom priznaní (ak budeš mať za rok základ dane nižžší ako 3 735,94) doteraz strhnutá daň sa ti vráti.
    kn-alka podpísané vyhlásenie treba odovzdať zamestnávateľovi
    kn-alka jaaaj, áno, na toto som zabudla... ak si poberateľom starobného dôchodku, nemáš nárok na nezdaniteľnú časť, tým pádom vypočítaná mzda je správne.
    zuzina667 nie som poberateľom starobného dochodku. čo je pre mna podla Vás výhodnejšie teda? 1.nechať si zrážať preddavok na daň a potom si to v daňovom dať vrátiť(koľko eur mi vlastne vrátia?), alebo 2. si to nenechat zrázat zo mzdy (a potom nebudem nič doplácať?)...
    ďakujem
    veronikasad Podpíš u zamestnávatela Vyhlásenie - zbytočne úveruješ štát. Nič doplácať nebudeš, lebo každá mzda je zdanená preddavkovo. Zrazenú daň do podpísania vyhlásenia ti vrátia v ročnom zúčtovaní dane (ak oň zamestnávatela požiadaš do 15.2.2014) - najneskôr do konca apríla 2014. Alebo si sama podaj daňové priznanie do 31.3.2014 - daň ti vráti DU začiatkom mája 2014.
    kn-alka je to úplne jedno, výsledok je rovnaký.... len v 1. prípade dostaneš zrazenú daň až niekedy v máji (od DÚ) v 2. prípade budeš mať peniažky každý mesiac.
    zuzina667 čiže tých 55,57 Eur - mesačne, mi bude celých vrátené cez daňové priznanie?
    kn-alka ako som už písala vyššie v 2.-hom komente: ak budeš mať ročný základ dane nižžší ako 3735,94€, tak áno, celá strhnutá daň sa ti vráti.
    zuzina667 som laik, čiže ak od oktobra 2012 pracujem, moja čista mzda je 236,91 eur (minimalna mzda). čiže v danom priznani mi vratia za kazdy odpracovany mesiac tych 55,57 Eur?.....
    tictac7 nie. Daňové priznanie sa podáva za kalendárny rok. Takže Ti vrátia len za tento rok. Za rok 2012 si mala podať DP do 31.3.2013 alebo požiadať zamestnávateľa o vykonanie RZD do 15.2.2013. Naozaj si za rok 2012 nemala u zamestnávateľa vykonané RZD alebo si si nepodávala DP?
    zuzina667 mala som za rok 2012 podane DP dakujem
      zbaliť

    preddavok na daň pri minimálnej mzde

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.