Zavrieť

Porady

Aká dohoda?

Nie som veľmi doma v mzdovej agende,preto vás prosím o radu. Chceme zamestnať jedného chalana, ktorý je na úrade práce. On aj naďalej chce ostať evidovaný,preto musí mať brutto príjem do tých 149€ a ešte k tomu má na krku exekúciu, takže viac zarobiť nemôže aby mu na to nesiahli.Chceli sme ho zamestnať na dohodu o vykonaní práce, lenže jeho náplň práce bude stavebná činnosť(opakujúca sa), takže lepšia bude asi dohoda o prac.činnosti. Lenže výkon práce bude vykkoonávať na týždňovkách, takže neviem či nebude podozrivé prípadnej inšpekcii práce, že pracuje len 2 hodiny denne a je ďaleko od domova. Poraďte prosím, aký typ prac. zmluvy alebo dohody zvoliť, aby boli dodržané spomínané podmienky a zároveň nech je to v súlade so zákonníkom práce.Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mondes je offline (nepripojený) mondes

    mondes
    No ak vychádzame z toho, že je evidovaný na ÚP a aj naďalej chce byť, tak zamestnať ho nemôžete a keďže bude chodiť na týždňovky, tak ani DOPČ by nebolo to správne. Ja by som to riešila asi takto, že by som s ním uzatvorila DoVP do konca roka, v ktorej by som uviedla, že má napr. obložiť 3 kúpeľne, alebo vystierkovať komplet 4 domy, atď (podľa toho, na čo sa zameriava, či na obklady alebo stierky, alebo hrubé stavby) A za tú celkovú robotu by som sa s ním dohodla na celkovej odmene, ktorú by bolo možné vyplácať mesačne v zálohách, alebo aj potom naraz vyplatiť, kde by išlo o nepr. príjem.
    Inak to ja nevidím. Najsprávnejšie by bolo ho zamestnať, ale tým pádom by samozrejme nebol na ÚP.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    zuuzi A DoVP môže byť ked je na úrade práce??A môže chodiť aj na týždňovky,hej? Jedná sa o postavenie haly..A ak by som mu to vyplácala mesačne, tak je to pravidelný príjem??
    veronikasad Týždňovky s odmenou 149€ mesačne ? Nie je to dosť pritiahnuté za vlasy ? Čierna práca ako vyšitá ...
    mondes DoVP môže byť, aj keď je na ÚP, ale max. môže odrobiť 350 hod. Ak mu budeš vyplácať mesačne, jedná sa o pravidelný príjem.
    Dohoda musí byť napísaná tak, aby bolo jasné, že za takú a takú prácu dostane takú a takú celkovú odmenu. No priznám sa, že ak by som prišla k Vám na kontrolu, tak by som neverila, že dotyčný stavia halu za 149 eur/mesiac.
    zuuzi Hmmm,ja si tiež myslím že je to okaté..ale nie je to z mojej hlavy..
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.