Zavrieť

Porady

Môže byť lístok z autobusu ako daňový výdavok?

Som živnostník popri plnom pracovnom úväzku. Prevádzkujem obchod s autodielmy vo vedľajšej dedine kam dochádzam autobusom. Môžem si toto cestovné uplatniť ako daňový výdavok?
3 komentárov     zbaliť
Mila123 nie, daňový výdavok nie je na cestu do a z práce
bororo1 takže tie bločky môžem zahadzovať napriek tomu, že súvisi s podnikaním??alebo sa dajú nejako využiť v môj prospech??
Mila123 ako súvisia s podnikaním? to je cesta do zamestnania, veď tú by ti nezaplatil ani zamestnávateľ (keby si bol zamestnaný), tak potom????......
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Súhlasím s Mila 123, nie je to pracovná cesta, takže ak to do účtovníctva dáš, je to výdavok neovplyvňujúci základ dane.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    bororo1 a keby som viedol podvojné účtovníctvo tak sa to môže dať do cestovného??
    Tweety Nie, ani tak. V PÚ by to bol rovnako nedaňový výdavok.
    Dáša_ iba že by si cestoval z miesta podnikania na napríklad na nákup tovaru do susedného mesta. Vtedy je to služobná cesta a lístky môžeš použiť.
      zbaliť

    Môže byť lístok z autobusu ako daňový výdavok?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.