Zavrieť

Porady

dohodári

Mám dohodárov s pravidelným príjmom, v dohode majú uvedené 40 hod. za mesiac, je jedno ako to rozložím v mesiaci alebo musia mať každý deň aspoň hodinu? Viem, že pri tých, ktorí sú vedení na úrade práce -dávam im odrobený každý deň, inak by v dni, ktorí nepracujú museli byť samoplatitelia do ZP? je to tak? dík moc
kn-alka nezáleží na tom, či sú vedený na úrade práce alebo nie, každého dohodára musíš prihlásiť len na tie dni, ktoré skutočne odpracoval.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tamila je offline (nepripojený) Tamila

    Tamila
    Kuk § 228a ZP, je tam uvedené najviac 10 hodín týždenne a nie 40 hod. mesačne.
    Tých 10 hod. môže odpracovať aj v jednom dni a môžu byť každý deň 2 hod.

    katka 23 je offline (nepripojený) katka 23

    katka 23
    za evidovaného uchádzača o zamestnanie platí zdravotné poistenie štát, nie je samoplatiteľom

    kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

    Jarka jméno mé :) kn-alka
    1. Poistenec pracuje u zamestnávateľa len na dohodu
    Zamestnávateľ prihlasuje a odhlasuje poistenca ako zamestnanca kódom 2D v dni, ktoré reálne odpracoval (mal príjem)

    http://vszp.sk/platitelia/platenie-p...od-01-01.2013/
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    yvica no veď práve tomu sa chcem vyhnúť odhlásiť, prihlásiť, šak to by bolo pri toľkých dohodároch na nerrvy preto je lepšie ak pracuje každý deň aj keď hodinu podľa mňa a v zmluve je 10h/týždenne čiže ak má mesiac 21 al. 22 dní tak to môže byť aj 42 al. 44 hod? potom ak je odmeňovaný hodinovo tak môže mať každý mesiac inak mzdu, nebolo by lepšie keby mal mesačnú mzdu? ď
    kn-alka sama sa rozhodneš ako to bude... ak bude pracovať každý deň po 2 hodiny, môže ti vyjsť mesačnej aj tých 42,44 alebo aj 46 hod.
    Pri dohodároch ja osobne radšej preferujem hodinovú mzdu, ale môže byť aj mesačná.... je to len a len na tebe
    yvica OK, a keď dám každý deň po 2 hodiny nemusím odhlasovať ale keby som dala 8 dní po 5 hodín tak tie dni, ktoré nepracuje tak musím odhlásiť zo ZP ak je vedený na úrade práce, ak nie je vedený na úrade práce tak je to jedno? dík
      zbaliť

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    Môže mať mesačnú odmenu s tým, že odrobí mesačne hodín, t.j. týždenne 10 hodín. A ked dochádzka bude tak vyplnená, aby tieto hodiny sedeli, vyjde ti možno, že niektoré dni odpracuje len 1 hodinu a nie dve hodiny. Ale odpúracuje, preto ho nemusíš odhlasovať do ZP.
    Ja mám DPČ - 10 hodín týždenne, pracuje 5 dní v týždni každý deň 0,8 hodín,
    yvica no ja som dala 5 dní po 2 hodiny čiže 10 hod.týžd. Ešte by som poprosila HPP je odmeňovaný mesačnou mzdou 377 eur, za august 21 pr.dní + 1 sviatok, rátam 22 odprac. dní ale program mi stále dáva 21 neviem prečo? ď
    yvica a ak je DVP čiže 350 hod, ročne a mes. mzda 337,7 je jedno potom koľko hodín odrobí mesačne bude mať 337,70? dík

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.