Zavrieť

Porady

Zariadenie pre autistov-kde zacat?

matka 9 ročnej Bary
chcela by som pre autistov zariadenie kde by mohli byt umiestnene po skole aby tam mohli mat aj celorocný pobyt ale neviem na koho sa obratit ci to ma na starosti mesto ci treba projekt, objekt by som mala. Kde začat kto mi moze pomoct?
Naposledy upravil arizona : 14.09.13 at 09:30
Usporiadat
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

jaruska123
chcela by som pre autistov zariadenie kde by mohli byt umiestnene po skole aby tam mohli mat aj celorocný pobyt ale neviem na koho sa obratit ci to ma na starosti mesto ci treba projekt, objekt by som mala. Kde začat kto mi moze pomoct?
Upresni otazku- Chces zriadit volnocasove zariadenie pre autisticke deti?
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
jaruska123 jaruska123

jaruska123 je offline (nepripojený) jaruska123

matka 9 ročnej Bary
ako stacionar denny ale potom aj týzdenny kde by boli deti stale umiestnene ktore by nenavsetvovali prakticku skolu, rodicia by chceli pracova aa preto by tam boli deti umiestnene ako je napr. Demy v trenčine
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Ak chces zariadenie s dlhotrvajucim pobytom a ak mas vzdelanie v prislusnom odbore, mozes poziadat VUC a zaradenie tvojho zariadenia do siete.

Ale to uz by nebol stacionar,ale domov socialnych sluzieb.
Ako ho zriadit ti poradia na odbore socialnych veci VUC.

Stacionar mozes zriadit aj ako obcianske zdruzenie.
2 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

študuj 448/2008 Z. z. Zákon o sociálnych službách - www.zakonypreludi.sk/zz/2008-448

§ 9
(1) Poskytovateľ sociálnej služby uvedenej v § 34 až 40 je povinný plánovať poskytovanie sociálnej služby podľa individuálnych potrieb, schopností a cieľov prijímateľa sociálnej služby, viesť písomné individuálne záznamy o priebehu poskytovania sociálnej služby a hodnotiť priebeh poskytovania sociálnej služby za účasti prijímateľa sociálnej služby (ďalej len „individuálny rozvojový plán“). Účasť prijímateľa sociálnej služby podľa prvej vety sa nevyžaduje, ak to neumožňuje jeho zdravotný stav.
(2) Ak je prijímateľ sociálnej služby fyzická osoba s ťažkým zdravotným postihnutím alebo fyzická osoba odkázaná na pomoc inej fyzickej osoby, súčasťou individuálneho rozvojového plánu je aj program sociálnej rehabilitácie.
(3) Poskytovateľ sociálnej služby uvedenej v § 26, 27, 29, 32, 35 až 39 je povinný dodržiavať maximálny počet prijímateľov sociálnej služby na jedného svojho zamestnanca a minimálny percentuálny podiel odborných zamestnancov na celkovom počte zamestnancov podľa prílohy č. 1. Za odborného zamestnanca na účely prvej vety sa považuje najmä sociálny pracovník, vychovávateľ, pracovný terapeut, špeciálny pedagóg, liečebný pedagóg, sociálny pedagóg, psychológ, opatrovateľ, fyzioterapeut, asistent liečebnej výživy, sestra poskytujúca odborné ošetrovateľské úkony, inštruktor sociálnej rehabilitácie.
(4) Poskytovateľ sociálnej služby je povinný splniť všeobecné technické požiadavky na výstavbu a všeobecné technické požiadavky na stavby užívané fyzickými osobami s obmedzenou schopnosťou pohybu a orientácie podľa osobitného predpisu.17)
(5) Poskytovateľ sociálnej služby uvedenej v § 34 až 40 je povinný splniť
a) požiadavky na vnútorné prostredie budov a minimálne požiadavky na byty nižšieho štandardu a na ubytovacie zariadenia podľa osobitného predpisu,18)
b) požiadavky na zariadenia spoločného stravovania podľa osobitného predpisu.19)
(6) Poskytovateľ sociálnej služby je povinný plniť procedurálne podmienky, personálne podmienky a prevádzkové podmienky poskytovania sociálnej služby (ďalej len „podmienky kvality poskytovanej sociálnej služby“) podľa prílohy č. 2 písm. A.
(7) Poskytovateľ sociálnej služby je povinný s postupmi, pravidlami a podmienkami spracovanými v súlade s prílohou č. 2 písm. A oboznámiť svojich zamestnancov a prijímateľov sociálnej služby v im zrozumiteľnej forme.
(8) Poskytovateľ sociálnej služby je povinný umožniť vykonanie hodnotenia podmienok kvality poskytovanej sociálnej služby a poskytnúť súčinnosť pri tomto hodnotení.
(9) Obec alebo vyšší územný celok, ktorý zriadil alebo založil právnickú osobu na účely poskytovania sociálnej služby v zariadení a neverejný poskytovateľ sociálnej služby v zariadení sú povinní určiť v zriaďovacej listine alebo vo vnútornom predpise, ak sa zriaďovacia listina nevydáva, druh a formu poskytovanej sociálnej služby a názov zariadenia, predmet jeho činnosti a jeho odborné zameranie, a ak je to účelné a vhodné, aj cieľovú skupinu fyzických osôb.
(10) Poskytovateľ sociálnej služby je povinný na účel zvýšenia odbornej úrovne a kvality poskytovanej sociálnej služby vypracovať a uskutočňovať program supervízie. Toto ustanovenie sa nevzťahuje na sociálne služby uvedené v § 42 až 47, § 56 a § 58 až 60.
(11) Poskytovateľ sociálnej služby uvedenej v § 32 a 33 je povinný oznámiť začatie poskytovania sociálnej služby príslušnému orgánu podľa osobitného predpisu.20)
(12) Poskytovateľ celoročnej pobytovej sociálnej služby a týždennej pobytovej sociálnej služby je povinný uzatvoriť písomnú dohodu o úschove cenných vecí,21) ak ho o to prijímateľ sociálnej služby požiada.
1 0
jaruska123 jaruska123

jaruska123 je offline (nepripojený) jaruska123

matka 9 ročnej Bary
dakujem velmi pekne uz som nevedela čo robit. Primator ma odpisal ze on s tým nema nič spolocne a nevedela som ako dalej. Verim ze sa to da vybavit a pomozu nam teda v Tn. Dakujem velmi pekne.
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

jaruska123
dakujem velmi pekne uz som nevedela čo robit. Primator ma odpisal ze on s tým nema nič spolocne a nevedela som ako dalej. Verim ze sa to da vybavit a pomozu nam teda v Tn. Dakujem velmi pekne.
drzim ti prsty a verim, ze sa ti to podari, ale ver mi, nie je to med lizat a na tomto sa zbohatnut neda, mnohi myslia, ze v sukromnom zariadeni hej. Omyl.
1 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

alaya1
jaruska123
dakujem velmi pekne uz som nevedela čo robit. Primator ma odpisal ze on s tým nema nič spolocne a nevedela som ako dalej. Verim ze sa to da vybavit a pomozu nam teda v Tn. Dakujem velmi pekne.
drzim ti prsty a verim, ze sa ti to podari, ale ver mi, nie je to med lizat a na tomto sa zbohatnut neda, mnohi myslia, ze v sukromnom zariadeni hej. Omyl.
Držím prsty aj ja,ale ako pragmatický lekár v uspech neverím.
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

BXLmiami
alaya1
jaruska123
dakujem velmi pekne uz som nevedela čo robit. Primator ma odpisal ze on s tým nema nič spolocne a nevedela som ako dalej. Verim ze sa to da vybavit a pomozu nam teda v Tn. Dakujem velmi pekne.
drzim ti prsty a verim, ze sa ti to podari, ale ver mi, nie je to med lizat a na tomto sa zbohatnut neda, mnohi myslia, ze v sukromnom zariadeni hej. Omyl.
Držím prsty aj ja,ale ako pragmatický lekár v uspech neverím.
Aky uspech myslis? ze sa jej podari zriadit stacionar?
0 0
jaruska123 jaruska123

jaruska123 je offline (nepripojený) jaruska123

matka 9 ročnej Bary
prečo mi neveríte že sa to podarí? Kde by to mohlo zlyhat? Ved mesto sa odvolavalo ze neni zariadešnie treba hladat a teraz ked sa nasla to vzdat?
0 0
jaruska123 jaruska123

jaruska123 je offline (nepripojený) jaruska123

matka 9 ročnej Bary
nechcem to ako sukromne ale aby to patrilo pod mesto aby doplacalo na tie deti ono a stat.
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

nedaj sa odradit,
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

alaya1
nedaj sa odradit,
No, to nie je take jednoduche, nemozes ocakavat, ze zriadovatelom bude mesto a aj kraj. Napisala som ti, ze chod na VUC a poziadaj o to, ze chces zriadit DSS a chces ho zaradit do siete, povedia ti presne, co mas robit.
pripadne si zriad obcianske zdruzenie a potom ti nic nebrani prevadzkovat DSS pod OZ, ale tak prispevok necakat, len sponzoring.
0 0
jaruska123 jaruska123

jaruska123 je offline (nepripojený) jaruska123

matka 9 ročnej Bary
dakujem nedam sa odradit a dam vediet ako som dopadla. Ja mam dieta zdrave ale neviem si predstavit tu situaciu ako ma napr. moja kamaratka. je to hrozne niečo.
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Ale podotykam, ze musis mat garanta s patricnym vzdelanim.
0 0
jaruska123 jaruska123

jaruska123 je offline (nepripojený) jaruska123

matka 9 ročnej Bary
napr?
0 0
jaruska123 jaruska123

jaruska123 je offline (nepripojený) jaruska123

matka 9 ročnej Bary
mozte mi napisat viac info aby som mala prehlad pokial Vam to nevadi.
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

jaruska123
nechcem to ako sukromne ale aby to patrilo pod mesto aby doplacalo na tie deti ono a stat.
No,presne na tomto to zlyhá.Ale budem prvá nadšená ak sa mýlim a dúfam,že sa mýlim.
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Ved ako lekarka by si mala vediet, ze sukromna osoba nemoze zriadit statne, ci obecne zariadenie, moze to mat len sukromne, ak to prihlasi do siete, dostane na pocet deti normativy.
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

jaruska123
napr?
Musis mat riaditela, ci zodp. veduceho, ktory splna kvalifikacne poziadavkyna pracu s takymi detmi.

Tu mas zoznam vsetkych zariadeni, ktore sa zaoberaju tymito detmi, skus si vsetko prejst, vela sa dozvies.
http://andreas.sk/index.php?www=speczariadenia

Ja som take zariadenie nezriadovala, poznam len postup, ten som ti uz napisala,.
len ta chcem upozornit, ze je to velmi, velmi narocna praca, neda sa to ani porovnat s beznymi detmi, a to vzdelanie by mali splnat vsetci pracovnici, lebo inak sa s tymito detmi nepohnu.
Naposledy upravil alaya1 : 14.09.13 at 11:47
1 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

alaya1
Ved ako lekarka by si mala vediet, ze sukromna osoba nemoze zriadit statne, ci obecne zariadenie, moze to mat len sukromne, ak to prihlasi do siete, dostane na pocet deti normativy.
Alaya ty si v tejto krajine nepodnikala,že nie.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať