Zavrieť

Porady

Ako správne postupovať pri dohodároch?

Ja sa chcem spýtať na dohodárov - mám 2 :
1. z-nec má uzatvorenú dohodu o pr. činnosti - v nej je uvedené - odpracovať 10 hod. týždenne. V auguste nechodil do práce.
2. z-nec má uzatvorenú dohodu o pracovnej činnosti - v nej uvedené - odpracovať 8 hodín týždenne.

Je potrebné robiť u nich prerušenie poistenia? Ja som to nerobila. Prosím poradiť.
Mila123 nie, iba ak by napr. čerpali neplatené voľno...ak nedostali prácu, zamestnávateľ ich ju im nepridelil, nemáš prečo prerušovať poistenie v SP
milka1619 Moji dohodári - DOVP a DoPČ - chodia do práce kedy chcú a ja im zaplatím iba to, čo odpracujú. Dúfam, že niečo neprešvihnem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    vanessa2 je offline (nepripojený) vanessa2

    vanessa2
    suhlasím čo ti napísala Mila,u dohodárov je ten rozdiel,že v prípade ospravedlnených prekážok v práci musíš poslať prerušenie na sociálnu poistovnu čo nájdeš na stránke sociálnej poisťovne zverejnené
    milka1619 Ja mám z toho u dohodárov zmätok. Naši dohodári do práce chodia ako sami chcú, nič neoznamujú, neviem čo je s nimi. Na ZP nahlásim iba skutočne odpracované dni. Preto neviem určiť kedy im to poistenie treba robiť a či vôbec im ho treba robiť.

    katka 23 je offline (nepripojený) katka 23

    katka 23
    skús si prečítať usmernenie zo SP - prerušenie poistenia dohodárov

    http://www.socpoist.sk/aktuality-pre...m/48411s55877c?

    tak ako poradila Mila123 + vanessa 2, poistenie sa prerušuje len v určitých prípadoch,
    ináč sa poistenie neprerušuje

    Ako správne postupovať pri dohodároch?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.