Zavrieť

Porady

Zápočet - faktúra+dobropis

Zdravím,
zákazník nám uhradil faktúru, ku ktorému bol vystavený dobropis, resp. uhradil len rozdiel pričom uviedol variabilné symboly faktury aj dobropisu.
Je nutné robiť zápočet v takomto prípade? Alebo stačí jednoducho uhradiť v účtovníctve faktúru a následne dobropis t.j. bez zápočtu.

Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Faktúru, resp. v tomto prípade jej časť jednoducho uhradíš dobropisom, zvyšnú klasicky BV, aj toto je druh zápočtu, ak ste sa na takom spôsobe dohodli.
    Naposledy upravil Tweety : 18.09.13 at 08:40
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    dede2 Mam podobny nazor. Kolega, ale hovori, ze musi byt zvlast zapocet dobropisu s fakturou, a ten rozdiel , co prisiel na ucet bude ako uhrada zostatku faktury.
    Tweety Samozrejme že raz je zápis zo zápočtu- úhrady dobropisom a druhykrát samotnej úhrady cez BV, v tom má pravdu, veď aj ja som to tak napísala.
    dede2 Takže bez vyhotovenia toho zápočtu to asi nepôjde. Ja som to myslel tak,že jednoducho urobím v účtovníctve likvidáciu faktúry a potom likvidáciu dobropisu, a výsledok je rovnaký. Ked robím zápočet tak uhrádzam cez interný doklad do výšky započítanej sumy, zvyšok t.j. ten uhradený rozdiel uhrádzam cez BV.
      zbaliť

    Zápočet - faktúra+dobropis

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.