Zavrieť

Porady

Vysporiadanie dane z nedoplatku RZZP za rok 2012 po skončení živnosti

V roku 2012 ukončil SZČO činnosť k 30.9. a od 1.10.2012 bol len zamestnec. Nakoľko výška nedoplatku zdravotných odvodov nebola známa, neboli tieto výdavkom zahrnutým do DP 2012. Nedoplatok po RZZP predstavuje sumu 2000 eur, z toho nedoplatok z príjmov SZČO 2100 a z príjmov zamestnanca preplatok
vo výške 100 eur. ( kombinované príjmy § 5 a 6 - oba vymeriavacie základy prepočítané koeficientom.

Môže podať DDP za rok 2012 ?. V roku 2013 už nebude mať príjmy v § 6. Môže celkový výsledný nedoplatok zahrnúť len do § 6, či riešiť aj ten preplatok v § 5 ? Alebo to môže riešiť aj v roku 2013, keď bude mať len príjmy z § 5 ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Andyke je offline (nepripojený) Andyke

    Andyke
    Je potrebné dodatočné DP za r.2012 (celkový nedoplatok 2000 Eur zahrnúť do § 6 - podľa usmernenia DRSR)
    Centrum Veľká vďaka, na DÚ v našom meste mi povedali, že boli zmeny a usmernenie MF/021796/2006 už neplatí. Hĺadala som teda novšie, no našla som v zákone o DP zmeny platné od 1.1.2013 v § 32 ods. 12 riešenie, no nie je vraj ešte k tomu usmernenie, tak DDP vracajú-neakceptujú, lebo si vykladajú tento § tak, že ak v roku 2013 nebude mať príjmy ( teda žuiadne )iba vtedy môže podať DDP.. Nepripúšťajú, že ..." ak nebude mať príjmy tohto druhu ( myslím v § 6 ). Pokúšala som sa o dotaz aj na poradňa drsr, no nepotvrdili mi ani zaevidovanie otázky.
    O ktoré usmernenie DRSR ide v odpovedi ? Ešte raz vďaka.
    Andyke Napíšem Ti SS.

    Vysporiadanie dane z nedoplatku RZZP za rok 2012 po skončení živnosti

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.