Zavrieť

Porady

Ložiská v mäse?

Pri krájaní bravčovej krkovičky zo superbordelu krfr (prvý a posledný krát), som narazila na ložiská svetlohnedej kaše uprostred mäsa. boli orámovane takým tuhým úplne čudným tkanivom - podobným šľache ale také tuhšie. Najvačšie bolo asi 5x5 cm ostatné menšie. Stretol sa s tým niekto? Čo je to? Mäso som hodila mačkám, ale ani tie to nechceli. Fuj strašný sajrajt.
5 komentárov     zbaliť
lujza.j foto dokumentácia ??
taiko si si ista, ze chces vidiet foto ? :-)
lujza.j asi ani moc nie...aj ked tu maso nekupujem...vždy ma nejaký potravinársky humus postrčil kupovať danú potravinu mimo SR...
bettylou som ani nefotila, bledohnedý riedky krém (ako sr.čka), podobné ako rybie ikry so slabým divným zápachom.
lujza.j fúúúj...nenormálny hnus.. konec japonec....
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    a preco si to neodfotila a nezaslala vyrobcovi, pripadne reklamacia v obchode?

    ked to bolo v ramci celeho kusa - tak to mohla byt nejaka cysta, predpokladam, ze ultrazvukove vysetrenia pred porazkou a ani po nerobia
    Naposledy upravil avalik : 19.09.13 at 13:52
    avalik som doplnila ...

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    A bola to vôbec krkovička? Dnes z odrezkov mäsa, kolagénového plnidla a zlisovaním dokážu vyrobiť nielen krkovičku, ale i "dokonalé" karé! Len keď sa to spracuje, zistí sa, že je to mäsový odpad.

    korela je offline (nepripojený) korela

    korela
    Nemohol to byť zapuzdrený svalovec špirálovitý? Farba súhlasí. Majú ho diviaky, ošípané a ešte niekoľko zvierat. Ukladá sa práve vo svalovine.
    Mohamed vedel prečo zakázal konzumáciu bravčového.
    (Vyobrazenia na googli.)
    Škoda, že si to nezobrala na hygienu, hoci aj zmrazané. Neprechádza všetko veterinárnou kontrolou.
    Viac s týmto parazitom majú problémy v CZ, divina z Poľska ide do reštaurácií a do klobás, výhodné pre podniky, lebo divina je drahá, tak skupujú mäso na čierno.
    Naposledy upravil korela : 21.09.13 at 20:07 Dôvod: doplnenie

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    To bola asi pridaná hodnota, niečo ako bonus, mala si to ihneď odniesť späť.
    bettylou nebudem sa trepať 100 km tam a nazad s kusom zhniteho mäsa a ešte k tomu vlakom. 5 eury som ešte videla. Aj tak normálne nakupujem u svojho lokálneho mäsiara, to len priateľ bol taký iniciatívny, že tam zobral. ma len zaujima, že čo toje
    Tweety A nebola to želatina?, s tým som sa už stretla,
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    bettylou jaky zvedavý, mačky nesu sproste, ja ich len prikrmujem, sú z ulice, ked im daco nevonia, nechajú tak. môžu chytať myši od rána do večera. Inak kua, prečo v tejto téme neviem napísať normálnu odpoveď, len komentár??
    arizona Lebo si zalozila otazku a nie debatu. To je iny styl odpovede
    marjankaj Ty chceš sama sebe odpovedať? Potom načo zadávaš otázku, keď odpoveď poznáš?
      zbaliť

    branislavp je offline (nepripojený) branislavp

    branislavp
    ja si myslím, že to mohlo byť z niečoho chorého.
    Naposledy upravil branislavp : 20.09.13 at 03:48
    bettylou to je jasné, že zdravé to nebolo. môžem to dať v košiciach niekde na rozbor? adresa?
    buchač Regionálny úrad verejného zdravotníctva
    so sídlom v Košiciach
    Ipeľská 1, 040 11 Košice

    http://www.ruvzke.sk/?q=o-nas

    ninka24 je offline (nepripojený) ninka24

    ninka24
    možno to mohlo byt aj "dive maso" aspon u nas sa tomu tak hovori - sam tam - dost sporadicky sa to zvykne objavit - ale skor v tukovej vrstve - je to ohranicene vazivom a vo vnutri je to dive maso - je take svetlo hnede. Pri zabijacke som to uz par x videla pri porcovani masa.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.