Zavrieť

Porady

nezaplatil cestu a jazdi po nej

Prosím Vas ako sa da donutiť súseda okrem sudnej cesty, aby zaplatil polovicu nakladov na spoločnú pristupovú cestu, ktorú sme urobili pred 4 rokmi. Otazku vylepšujem po 1 dni a vydim, že tu je to iba o kecoch, nie o skutočnej porade, takže ďakujem a nezaoberajte sa tym, lebo som zistil, že ľudia nie iba v tvojej blízkosti ti vedia ublížiť, ale aj na diaľku. Napíšu čo im ich sprosta hlava povie a vôbec neberu do uvahy, že otazka je otazka a nikto nie je obvinený ani menovaný. Odporučať niekoho takmer na psychiatriu /čo sa z jednej odpovede dalo prečitať/ je silná kava, takže prosim všetkých analfabetov, aby neradili a aby radšej išli na pokec sa vypokecovať.
Naposledy upravil frederik666 : 25.09.13 at 14:52
draik Túto tému sledujem od začiatku, ale stále ste nedodali potrebné info (viď napr. trefné otázky od taiko), aby Vám bolo možné poradiť.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    kto je majitelom pozemku pod cestou?
    kto je to "sme"?
    bol sused susedom v case "robenia" cesty?
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    marjankaj Aj ja som sa to pýtal. A potom mi píše sofistikované odkazy do schránky.
    Asi to bude nejaký začínajúci mafián. Skúsený mafián by sa nepýtal.

    frederik666
    frederik666 - Včera 21:25 - permalink

    no neviem ako si čital keď takto radiš, myslel som že tu sú odbornici, nie hocikto
    avalik videla som to a prave preto som zadala tu tieto otazky ... lebo tebe asi uz neodovie, cita len co chce
    marjankaj Veď ja to nepotrebujem vedieť. Pýta sa on.
    Rád by som vedel, kde Richard robil "nábor". Takýchto ako keby sem v poslednej dobe zhadzovali lopatou.
    frederik666 spoločná cesta znamena že sme spoločný vlastnici. Sme znamena, že ja a sused a že aj bol sused susedom v tom čase. To nemá nikto rozum na mieste? A už sam nadpis hovori o všetkom. Ďakujem za nič.
      zbaliť

    taiko je offline (nepripojený) taiko

    Som, kto som taiko
    1. bola urobena dohoda so susedom o zdielani nakladov na vystavbu cesty pred zapocatim jej vystavby?
    2. ak 1. = "ano", bola tato dohoda ustna, alebo pisomna?
    3. co uvadza sused ako dovod nezaplatenia casti nakladov na cestu? ( samozrejme v pripade ze plati 1.) ?)

    viktorviktor je offline (nepripojený) viktorviktor

    viktorviktor
    (...ako donutiť súseda okrem sudnej cesty, aby zaplatil....)

    môžeš ho poprosiť, požiadať, prekopať cestu, dať rampu a vyberať mýtne, nasypať klince po ceste, pochváliť aký je pozorný, a choď sa spýtať na miestny úrad, prečo ti neurobili cestu keď máš stavebné povelenie

    pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

    pavol54
    Podľa spôsobu komunikácie v tejto otázke musíš byť šťastím pre susedov, lebo nikto ti nič nespravil len sa pýta aby ti vedel poradiť a preto že ty chceš počuť len svoju pravdu už si stihol každého oprskať
    avalik aj SSky vypisuje a nadava do analfabetov

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Zbehni za susedom a pýtaj jeho názor a pohľad na situáciu ...
    Potom to pripoj k svojej otázke .

    Inak je to jednostranný pohľad bez vyjadrenia bez protistrany ....
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    frederik666 zbehni za susedom, ktorý ti nezaplatil a ani nechce a opytaj sa ho, hadaj čo ti odpovie. Asi sa nepytam keď nie je problem. Ja nepotrebujem obhajovať suseda ja som položil otazku
    marjankaj Keďže sa nechceš súdiť, tak ho teda pekne popros.
    frederik666 robiš si srandu? marjankaj
    buchač SRANDU si robíš TY !!!!

    Zvyšok neriešim .......................................
    marjankaj Položil si otázku, a dostal si odpoveď v súlade s ústavou a platnými zákonmi. Môžeš skúsiť aj iné spôsoby, ale asi prídeš do konfliktu so zákonom.
    frederik666 ?
      zbaliť

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    Robili ste spolu a platil iba jeden? Ten druhý tú cestu nechcel? Komu patrí pozemok, na ktorom je cesta?
    Dohromady si tu nič nepovedal a hneď sa ideš súdiť? A takú dohodu si skúsil?

    ústava sr
    čl.2
    (3) Každý môže konať, čo nie je zákonom zakázané, a nikoho nemožno nútiť, aby konal niečo, čo zákon neukladá.

    Uzatvorili ste nejakú zmluvu, na základe ktorej to od neho môžeš požadovať?
    Naposledy upravil marjankaj : 23.09.13 at 20:15
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    frederik666 v´ˇd tam maš všetko napísane, že bez sudnej cesty a na spoločnej pristupovej ceste a platil material iba jeden
    frederik666 a nechce ani dohodu, iba si jazdi po urobenej ceste
    marjankaj Prd si tam napísal. Máš s ním uzatvorenú zmluvu?
    marjankaj Dohodnúť sa nechce sused, ty sa nechceš súdiť. Ešte môžeš skusiť mediátora.
    http://www.vyvlastnenie.sk/predpisy/...oru-mediaciou/

    A potom ti zostávajú iba mafiánske metódy. Ale v tomto ti ja naozaj neporadím.
      zbaliť

    bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

    bjuty smis
    nijako, sused nie je povinný si stavať cestu....
    mal si ty jeho súhlas, ked je to spoločná cesta ?

    uvedom si, že bude tvoj sused možno celý život, taký postup zvol...
    chod za nim a spýtaj sa ho....možno na to len teraz nemá a nebola to pren priorita...
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    marjankaj To je ako hrach na stenu. On potrebuje iných "odborníkov"
    frederik666 skôr ty marjankaj
    marjankaj frederik666
    frederik666 - Dnes 15:30 - permalink

    z jednej otazky by si hlupaňa poslala každeho asi na psychiatriu.nie si žiadem odbornik a neporadila si nič iba svoje sproste nazory si vyjadrila. Slušnosť u teba nič nezname iba to, že začinajúci mafian? A tvoje sračky su na zahodenie, nauč sa slušnosti a potom píš.
      zbaliť

    nezaplatil cestu a jazdi po nej

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.