Zavrieť

Porady

Čo sa považuje za 1 deň dovolenky u zamestnanca, ktorého pracovný týždeň tvoria dve 12-hodinové smeny?

Jedná sa o zdravotnú sestru, slúžiacu na pohotovosti.
Naposledy upravil Richard : 26.09.13 at 06:34
4 komentárov     zbaliť
veronikasad aký je jej ročný nárok na dovolenku (v kal.týždňoch) ?
scari 5 týždňov, ďakujem
Richard Len poznámka, nepíšte prosím výzvy ako "prosím poradte mi" a "dakujem" do otázky a najlepšie ani do textu. Každý kto zadáva otázku chce poradiť... potom to je neprehladne + podakovanie sa robí cez pochvali a bodovanie...
scari pardon
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    1 den dovolenky je rovnaky ako 1 pracovna zmena, cize 1 den dovolenky = 12 hodin (aj ked 12 hodin je bez prestavky? nie je to 11,5 hodiny a 0,5 hod. prestavka?)

    Ak pracovnik ma prac. zmluvu na 24 hodin tyzdenne, ktoru odpracuje v 2 dvanasthodinovych prac. zmenach, jeho narok na dovolenku v dnoch je 4 tyzdne - podla ZP (alebo 5) krat 2, cize 8 (alebo 10) dni, pricom den dovolenky je 12 hodin.

    Dovolenku pracovnik cerpa v dni, kedy by inak podla planu zmien pracoval. Cize ak pracuje Ut a St, ak chce byt cely tyzden doma a cerpa 2 dni dovolenky, v Ut a Stv.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    scari ďakujem
    scari Asi hlúpa otázka, ale mohla by si mi prosím ozrejmiť ten výpočet?
    avalik vypocitas podla poctu pracovnych dni zamestnanca v tyzdnoch - vymera dovolenky je v tyzdnoch ... ak pracuje 2 dni v tyzdni tak nasobis pocet dni v tyzdni (2 dni) s poctom tyzdnov naroku na dovolenku (4 alebo 5) ... dovolenku potom zamestnanec cerpa len v tych dnoch, kedy by podla rozpisu zmien mal pracovat
    scari Už som pochopila, ďakujem
      zbaliť

    z.j je offline (nepripojený) z.j

    z.j
    Niekde sa to aplikuje takto: 1 deň dovolenky je 8 hod., t.j. zmenár na pracovný deň si berie 1,5 dňa dovolenky.
    Je to aj celkom logické. Ak 8-ičkár chce dovolenku vyberie si 1 deň (8 hod.), ak 12-kár chce dovolenku nemôže si vybrať 1 deň (8 hod.). 8-ičkár by bol potom diskriminovaný.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    ivka70 Toto ale nie je korektny postup, v hodinach to sice "sedi" ale narok na dovolenku takto neprepocitas ....ak je kratsi prac. cas.
    pepa78 Takže ak mám nárok na 25 dni dovolenky tak ak pracujem na smeny / 11,5hod je jeden pracovný deň / tak môžem čerpať 25 smien ?
    ivka70 Precitaj si prvy prispevok.
    Nemas narok na 25 dni dovolenky.
    Mas narok na 5 tyzdnov dovolenky, tvoj prac. tyzden je ale priemerne napr. 2,5 zmeny (urobi sa priemer za x tyzdnov), takze tvoj rocny narok je 5x2,5 = 12,2 dna, nie 25 dni. A tych 12,5 dna sa vyplati tak, ze den je 11,5 hodiny.
      zbaliť

    Čo sa považuje za 1 deň dovolenky u zamestnanca, ktorého pracovný týždeň tvoria dve 12-hodinové smeny?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.