Zavrieť

Porady

Orech

zdravim poradakov .Naš sused ma velke orechy chcem sa opitat ako sa pestuju taketo orechy mam na mysli keby som si zobral nejaky čerstvy vyhonok a potom čo s ním za odpovede vopred dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    corax9 je offline (nepripojený) corax9

    http://frantisek.rudik.sk corax9
    Orech sa da vypestovat zo semena. Ale nie je tam uplna istota, ci plody budu takej istej kvality ako bol rodicovsky strom. A pomerne dlho trva, kym vyrastie strom zo semena do veku, kym zacne plodit. Sikovnejsi si mozu skusit nastepit osvedcenu odrodu (napr. susedov orech) na svoj mlady orech vypestovany zo semena. Tym sa docieli skorsi nastup do rodivosti a zaruci sa pozadovana kvalita plodov. Posledna a najrychlejsia moznost je kupit si hotovy nastepeny mlady stromcek s deklarovanou odrodou.

    wabi je offline (nepripojený) wabi

    wabi
    Orechy z konára nezakorenia...
    Semenáče nedržia vždy vlastnosti rodiča.
    Štepenie orecha je náročné i pre profíkov.
    Najjednoduchšie je presadiť mladý orech do veľkého kvetináča umiestniť ho do koruny, polievať a na jar ablaktovať mladé výhony. Je to najjednoduchšie hoci to tak možno nevypadá a hlavne je to cesta k úspechu...
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    corax9 Zaujimave. Ak spravne rozumiem, tak by sa tou metodou mali zakorenit vyhonky z tej vrchnej uslachtilej casti rastliny. Pri mensej rastline by to mohol byt zaujimavy sposob, ako si pre vlastnu potrebu namnozit sortu, ktoru chceme. Dik za tip. Jedine, co tu moze byt asi problem je, ake bude mat vlastnosti ta vypestovana rastlinka, co sa korenov tyka.
    pablito74 Co sa tyka korenov, tak stromcek sa bude pravdepodobne spravat ako kazdy iny orech kralovsky, takze rast bude bujny, a koruna velka.
    Inak suhlasim s wabim, ze na mnozenie resp. vrublovanie orecha traba mat podmienky (ake uz dnes ovocne skôlky maju), bez ktorych je uspesnost mala.
    corax9 Aha, na prvý krát som to nepochopil. Tu je ablaktácia pekne nakreslená, po lopate http://www.galik.sk/garden/skolkarstvo.php
    gerlach zravim čo je ablakovat vdaka
    pablito74 To znamena ze vrubel (rastlina) ostava s vlastnymi korenami az pokial nezrastie s podpnikom.
    Velmi sa tato metoda nepouziva. Vo skôlkach kde potrebuju vypestovat xy vypestkov uz vôbec nie.
      zbaliť

    Terezia13 je offline (nepripojený) Terezia13

    Terezia13
    ja som zasadila do veľkého kvetináča 10 orechov, vyšiel mi jeden a už je z neho asi 2,5 m strom, ale ešte nerodil

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.