Zavrieť

Porady

Sekne video

Ahojte poraďáci, viete mi poradiť ohľadom videí? Po spustení videa s internetu, ako napr. youtube mi sekne video už pri načítavaní. kde mám hľadať chybu? Vopred vďaka Ján.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

    ewita888
    Mala som presne taký istý problém. Vraj mi to robil firevall, po odinštalovaní to šlape.
    dobjan Dík za radu, firewall som vypol a to isté, žeby som ho mal odinštalovať? Ale ak to nerobí on ako ho nainštalujem.
    misoft Firewall sa odinštalovať neodporúča. Dá sa predsa deaktivovať.

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Ak pozeras cez Wifi, mozno mas slaby signal. Skus sa spojit kablom, ci sa to nezlepsi.
    dobjan Seká to aj tak a zakaždým ho musím tvrdo vypnúť.

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Toto je dané nielen rýchlosťou pripojenia, ale aj rýchlosťou a veľkosťou pamäte. Aby bolo jasné - skončila sa doba keď YT posielal dáta vopred a prehrávalo sa, pričom po pauze sa načítal celý obsah do RAM pamäte, následne sa spustilo a šlo to hladko. Bolo to pre všeobecne pomalé pripojenia.
    Pri dnešných rýchlostiach pripojenia sa dáta zo serveru YT posielajú akurát na takú dobu, aby sa zabezpečilo plynulé prehrávanie - teda vždy v "predstihu" cca 10 sekúnd do cache pamäte. V podstate ide prakticky o on-line posielanie a prehrávanie videa.

    Pokiaľ nemá pripojenie od 2mbps vyššie (najlepšie 4-5mbps) - bude to trhať. Pokiaľ nemá dostatočnú cache - bude to trhať.

    Nevieme aké má pripojenie, akú má strojovňu - sme v rovine úvah.

    (cache pamäť = vyrovnávacia rýchla pamäť, je umiestnená v štruktúre CPU, ktorý to spracováva).
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    dobjan Začalo mi to robiť pred mesiacom a notebook nemám najhorší. Čo keby som skúsil RECOVVERY, Musím dať na klúč doležité súbory?
    misoft Recovery = do výrobných nastavení - teda ako keby nová inštalácia - v tom prípade zálohovať všetky dokumenty, nastavenia, heslá a pod. Ešte je dosť možné, že máš v strojovni "breberky" - najskôr prever PC na prítomnosť vírov, adware a malware - Malwarebytes - čo nájde, vyhoď, kontrola CCleanerom - prečistenie zbytočných súborov a registrov, defragmentácia.

    BTW: nedal si, aké máš rýchle pripojenie. Je možné, že provider ti "priškrtil" kohútik (často to robia tí malí a potom tí najväčší)
    dobjan Dal som recovery, pri 74% mi vypol napisalo BOOTMGER ismissing a vypina ho samo.
    dobjan Dal som recovery a po 74% mi vyplo notebook.po opatovnom zapnuti mi napisalo bootmgr is mising..
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.