Zavrieť

Porady

Uctovanie dane zo mzdy

potrebujem poradit v tejto tabulke. ked si zadam na pravidelny prijem dohoda o vykonani prace 1000 eur v hrubom. tabulka mi vypocita odvody do ZP a SP. No ako mam riesit tu dan co je treba odviest na danove z kazdej vyplaty? vie mi niekto poradit postup presny? robim to prvy krat tak netusim vobec. Dohodar ma podpisane aj vyhlasenie na zdanenie prijmov. mohol by mi niekto vysvetlit co to znamena? dakujem pekne
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Lenka278 dakujem pekne za link...super mi pomohlo
    Lenka278 a pokial mam dohodara ktory ma 100 eur a tiez podpisane vyhlasenie, ?? dakujem
    kn-alka tak tomu vychádza daň = 0,- nemáš čo odvádzať
      zbaliť
    Lenka278 hehe nie..len aby som vedela ....nielen aby program vypocital automaticky...

    katka 23 je offline (nepripojený) katka 23

    katka 23
    podpísaním vyhlásenia na zdanenie príjmov si zamestnanec uplatňuje nárok na NZDČ, t.z. ak má hrubú mzdu alebo odmenu do výšky 311,32 € / mesačná nezdaniteľná časť za r.2013/ daň zo mzdy neplatí, po prekročení sumy NZDČ daň odvádza
    Lenka278 super dakujem pekne...

    Uctovanie dane zo mzdy

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.