Zavrieť

Porady

Rozviazenie PP v SD + PN

Chcela by som sa opýtať, či je možné odniesť rozviaznie PP v SD v deň ukončenia PN. Viem, že ZP odporúča oznámiť zamestnávateľovi túto skutočnosť 3 dni pred, ale ako nestihla som a už sa nechcem do tejto firmy vracať. Hlavne ma zaujíma či môžem ísť do firmy v deň ukončenia PN, nie je to porušenie PN?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    PP v SD môžeš skončiť kedykoľvek , teda aj počas DPN. A či môžeš ísť do firmy v deň ukončenia DPN? Samozrejme, že môžeš, napr. cestou od lekára. Ale ak sa tam nechceš vracať, tak im oznámenie o ukončení zašli poštou.
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Katy a R . a hádam aj vychádzky máš ???
    Shrekula nie nemám, mala som chrípku, klasicky týždeň a pol doma, vyležať. preto sa pýtam, či môžem ísť do firmy v deň ukončenia PN, aby mi nepovedali, že mm počas PN sedieť doma a nakoniec mi PN ani neuznali. rada by som to ukončila v jeden deň, len neviem ako. PN mi končí zajtra, t.j. v pondelok a do práce sa tam fakt už vrátiť nechcem.
    veronikasad Kedy vznikol pracovný pomer ?
    Tweety PN končí zajtra alebo si už zajtra schopná práce?
    Shrekula PN končí zajtra teda 7.10.2013
      zbaliť

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    § 45
    Skúšobná doba
    Na začiatok

    (1) V pracovnej zmluve možno dohodnúť skúšobnú dobu, ktorá je najviac tri mesiace, a u vedúceho zamestnanca v priamej riadiacej pôsobnosti štatutárneho orgánu alebo člena štatutárneho orgánu a vedúceho zamestnanca, ktorý je v priamej riadiacej pôsobnosti tohto vedúceho zamestnanca, je najviac šesť mesiacov.

    (2) Skúšobná doba sa predlžuje o čas prekážok v práci na strane zamestnanca.

    -----
    Odkedy trvá pracovný pomer ? Vznikol ti nárok na dovolenku za odpracované dni ?
    Shrekula od 23.8.2013
    veronikasad Ak si odpracovala 21 dní, vznikol ti nárok na dovolenku za odpracované dni (1/12 ročného nároku). Choď do firmy nie v posledný deň PN-ky ale po jej skončení, doruč zamestnávatelovi oznámenie o skončení prac.pomeru v skúšobnej dobe (nie výpoveď) a požiadaj o skončenie prac.pomeru po vyčerpaní dovolenky.

    Rozviazenie PP v SD + PN

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.