Zavrieť

Porady

zmena vodičáku po sobáši a trvalý pobyt mimo SR

Zdravým všetkých ochotných...mam trvaly pobyt vo viedni, a nedávno som sa vydala...bola som si zmeniť meno, tak mi vzali občiansky aj pas, som momentálne bez dokladu...ale vodičák mi vymeniť nechceli, vraj si mam ist do rakúska, čo sa mi zdá trocha divné...nedá sa to vybaviť na slovensku,nerozumiem velmi dobre prečo,ak by ste boli niekto zbehlejší v tomto a poradili mi...prípadne kde v AT si to mam vybaviť...dakujem krasne
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Zmeny vodicskeho preukazu po platnosti vykonava stat, kde mas TP.

    http://www.euroinfo.gov.sk/vodicske-preukazy-v-eu/

    V Rakusku sa obrat na: Okresné úrady (Bezirkshauptmannschaft); úrady spolkovej polície (Bundespolizeidirektion)

    Rovnako obciansky preukaz si mala na SK vratit, ked si si TP zmenila do Viedne.
    lyduska2002 no to mi už všetko vzali ostal len vodičak so starym menom, ale to by som si najskor mala počkať kym príde pas však? a určite budu chcieť aj sudne preloženy sobašny list? dakujem krasne za dôležitu a nápomocnú info.

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Ak si sa vydala do AT a mas manzela rakusana tak ten urcite bude vediet poradit,kde sa v AT vybavuju vodicaky.
    Alebo sa informuj na najblizsej Policii, tam ti vysvetlia, co treba.
    lyduska2002 keby to bolo takto tak určite nehladam radu tu...manžel je slovak aj svadba bola na svk...dakujem
    arizona aha, oki, z tvojho prispevku som myslela, ze je rakusan a ze si sa vydala a odstahovala k nemu...

    zmena vodičáku po sobáši a trvalý pobyt mimo SR

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.