Zavrieť

Porady

výdavky

Ahojte, ja som účtovala výdavky na nákladné auto ktoré nie je zaradené do obch. majetku ako skutočné výdavky na spotr. pohonné látky podľa §19 ods.2 písm.l a prikladám vždy aj knihu jázd a zároveň som uplatnila aj výdavky za nákup náhradných dielov, ktoré nám faturujú na auto. Myslíte, že by som to mala preúčtovať na paušálnevýdavky a výdavky na náhradné diely dať z účta preč? Aj keď skutočné výdavky na PHM sú vždy nižšie ako paušálne a keď to preúčtujem možno sa to aj vyrovná, keď paušál zahŕňa všetky ostatné výdavky spojené s autom. Ďakujem vopred
marjankaj Na aké paušálne výdavky? Podľa akého paragrafu?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Tvoja priateľka Antonia Jendrišáková
    POzri si § 7 ods. 3. Zákona o cestovných náhradách č. 283/2002 Z. z. Zaraď auto do majetku firmy a môžeš uplatňovať všetky výdavky s ním spojené.

    nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

    nika.sum
    asi myslite pausalnu nahradu za km+PHM. Ale na nakladne auto nezaradene v majetku sa neda uplatnit pausalna nahrada na km, pokial sa nic nezmenilo...
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    katkap17 áno presne toto som našla aj ja, že môžem uplatňovať výdavky na nákladné auto podľa § 19 ods.2 písm.l nezaradené do obch. majetku Ďakujem
    Ešte by som sa chcela spýtať pri osobnom vlastnom aute nezaradenom do majetku pri uplatňovaní náhrady + zákl. náhrady za km môžem odpočítať DPH z PHM? (platca DPH)
    nika.sum § 19 odst.2 pism.l - sa tyka auta zaradeneho v majetku
    co sa tyka uplatnovania DPH z PHM pri nezaradenenom majektu:
    http://www.porada.sk/t219898-odpocet...e-vozidlo.html
    katkap17 v DUO 5/2013 je napísané: Výdavky na PHM podľa §19 ods.2písm.l - si môže uplatniť daňovník, ktorý:
    - má zaradené mot. vozidlo ale aj daňovníci kt. nemajú zaradené mot. vozidlo v obch. majetku v obch. majetku
    - vozidlo prenajaté na základe nájomnej zmluvy
    - vozilo na základe zmluvy výpôžičke
    - využíva v podnikaní cudzí osobný automobil bez zmluvného vzťahu
    - využíva v podnikaní vlastný nákladný automobil nezaradený v obch. majetku
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.